Bakan Karaismailoğlu Hatay’da İncelemelerde Bulundu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bakan Karaismailoğlu Hatay’da İncelemelerde Bulundu
Abone ol
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Hatay'da bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Adil Karaismailoğlu, Hatay Valisi Rahmi Doğan ve Hatay Milletvekilleri ile birlikte ziyaretlerine ilk olarak Altınözü İlçemizde devam etmekte olan yol yapım çalışmalarını inceleyerek başlayan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Adil Karaismailoğlu, Altınözü-Antakya duble yol çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. Altınözü Belediyesi'ni ziyaret eden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Adil Karaismailoğlu, Belediye Başkanı Rıfat Sarı ile bir süre görüştü.

İkinci ziyaretini Hassa Belediyesi'ne yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Adil Karaismailoğlu ziyareti sonrası yaptığı konuşmasında,” Hatay için güzel projelere imza atacağız. İnşallah devam eden projelerimizin bir an önce bitirmenin planlarını yapıyoruz. Onunla ilgili de şantiye ziyaretlerimizi yapıp, inşallah bunları da kısa zamanda bitirip Hatay'ın ekonomisini, Hataylı vatandaşlarımızın yaşam kalitesini arttıracak projeleri en kısa zamanda bir bir bitireceğiz. Bu bizim asli görevimiz. Ondan kimsenin şüphesi olmasın.
Tabii hem bölgenin hem de Hatay'ın en önemli, en beklediği projelerden bir tanesi olan Amanos Tüneli ile ilgili de son 3-4 aydır Sayın Cumhurbaşkanımızın rızasıyla, talimatları da doğrultusunda çok önemli çalışmalar yapıyoruz. İşler yolunda gidiyor, önemli ilerlemeler kaydettik, inşallah en kısa zamanda bunun onaylarını alıp, ihalelerini yapıp bu yıl içerisinde bütün ümidimiz tekrar Hatay'a gelip Amanos Tünelinin temelini hep birlikte sizlerle birlikte atmanın heyecanını hissediyoruz. Onun sorumluluğu üzerimizde, takiplerini yapıyoruz. İnşallah bu müjdeli haberi sizlere veriyorum. Bu hayırlı hizmetin bölgenin geleceğine çok önemli etkileri olacak, buradaki üretimi, istihdamı, ekonomiyi canlandıracak çok daha arttıracak, bölgeye çok büyük değer verecek Amanos Tünelinin inşallah en kısa zamanda temelini atmak için tekrar buraya geleceğiz.” dedi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, daha sonra 26. Dönem Hatay Milletvekili Merhum Mehmet Necmettin Ahrazoğlu’nun cenaze törenine katıldı.

Ziyaret ve incelmelere, Reyhanlı-Cilvegözü sınır kapısı yol yapım çalışmaları ilgi bilgiler alınması ve Kırıkhan Kızılkaya şantiyesin çalışanlarıyla bir araya geldikten sonra Hatay-Adana otobanında, İskenderun Şekere-Sakarya Mahallesi'ne yapılması planlanan bağlantı yolu projesi incelemeleri ile devam eden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, ardından LimakPort İskenderun'da  Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir ve yönetim kurulu üyeleriyle görüştü.

Son olarak İskenderun Belediyesini ziyaret eden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu buradaki konuşmasında, ”Hatay'ın geleceğiyle ilgili Valimiz Rahmi Doğan ve Milletvekillerimiz ile birlikte ilgili çok önemli görüşmelerde bulunduk. Devam eden işlerin bir an önce bitirilmesi için yine hem Karayolları nezdinde hem diğer birimlerimiz, hem yükleniciler huzurunda bu işlerin, 12 tane devam eden kara yolu projemizin bitirilmesi için önemli görüşmelerde bulunduk, bunların takipçileri olacağız.” dedi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, daha sonra hava yoluyla şehrimizden ayrıldı.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
DÖRTYOL BELEDİYESİ SÖZLEŞMELİ PERSONELLER İLE SÖZLEŞME YENİLEDİÖnceki Haber

DÖRTYOL BELEDİYESİ SÖZLEŞMELİ PERSONELLE...

TÜRKİYE GÜNDEMİNE DÜŞEN LÜTFÜ SAVAŞ İDDİASISonraki Haber

TÜRKİYE GÜNDEMİNE DÜŞEN LÜTFÜ SAVAŞ İDDİ...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar