HATAY’IN EN BÜYÜK PARKI DÖRTYOL’DA İNŞA EDİLECEK | Dörtyol Haber Ajans - En Son Güncel Son Dakika Haberleri
.::Amanos FM 98.1 Frekansı Dinliyorsunuz::.

.:: Reklam ve İlanlarınız İçin: 0546 546 17 61 ::.
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> HATAY’IN EN BÜYÜK PARKI DÖRTYOL’DA İNŞA EDİLECEK08.11.2016 19:00

HATAY’IN EN BÜYÜK PARKI DÖRTYOL’DA İNŞA EDİLECEK

HATAY’IN EN BÜYÜK PARKI DÖRTYOL’DA İNŞA EDİLECEK


Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar TOKSOY, projesi tamamlanan 200 dönümlük Zübeyde Hanım Parkını Meclis’te tanıttı.


Bu haber 4696 kez okundu. Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar TOKSOY, projesi tamamlanan 200 dönümlük Zübeyde Hanım Parkını Meclis’te tanıttı.

Konuyla ilgili Dörtyol Belediyesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"30 Mart 2014’te göreve geldiğinden bugüne kadar gösterdiği özverili çalışmalar ve yaptığı projelerle Dörtyolluların gönlünde taht kuran Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, bir büyük projeye daha imza atmaya hazırlanıyor. Kuzuculu Mahallesinde bulunan ve Orman İşletme Müdürlüğüne ait olan Kuzuculu Zübeyde Hanım Parkı’nı yaptığı verimli görüşmeler sonucu Dörtyol Belediyesine kazandıran Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, 200 dönümlük alana Hatay’ın ve bölgenin en büyük park projesini gerçekleştiriyor. Zübeyde Hanım Parkı ve Ağaç Müzesi olarak adlandırılan Proje içerisinde şu faaliyetler gerçekleştirilebilecek.


KONAK KAHVALTI YERLERİ


Tarihi Osmanlı Konaklarından esinlenilmiş 2 katlı ahşap evlerden oluşan kahvaltı evleri Dörtyolluların hizmetinde olacak. Kahvaltı çeşitleri tamamıyla Dörtyol’a özgü ve organik olacaktır.

BUNGALOV EVLER


Ahşaptan tasarlanan evler 2-3 kişik veya 5-6 kişilik olarak tasarlanarak Dörtyolluların hizmetine sunulacak.

MEYDAN

Köy meydanından esinlenerek tasarlanan ve 200 dönümlük alanın merkezi olabilecek şekilde tasarlanmış olup temsilen su kuyusu ile bağdaştırılmıştır.

RESTORAN

Türk Kültürü’nün izlerini taşıyan tamamıyla ahşaptan oluşacak restoranlar yer sofralarının, köy kahvaltılarının canlı müziklerin olabileceği ve Dörtyolluların gönül rahatlığıyla kullanabileceği mekânlar olacaktır.

ORGANİK MARKET

Dörtyolumuza özgü bakliyat, meyve, sebze ve el eşyalarının sergilendiği ve aynı zamanda satışlarının yapıldığı market hem Dörtyollulara hizmet edecek hem de şehir dışından gelen vatandaşlarımıza hizmet etmiş olacak.