Başkan Savaş'ın Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı | Dörtyol Haber Ajans - En Son Güncel Son Dakika Haberleri
.::Amanos FM 98.1 Frekansı Dinliyorsunuz::.

.:: Reklam ve İlanlarınız İçin: 0546 546 17 61 ::.
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> Başkan Savaş'ın Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı28.09.2015 11:00

Başkan Savaş'ın Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı

Başkan Savaş'ın Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı


Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr.Lütfü Savaş başlayan yeni eğitim-öğretim yılı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.


Bu haber 651 kez okundu.
Mesajında bilginin değerine değinen Savaş, ”Bilgi, bireye değer katan en önemli erdemdir. Bilginin, kuşaktan kuşağa aktarılması, yeniden üretilmesi ve daima kendini yenilemesi toplumların ilerleyebilmesi için en elzem koşuldur. Eğitim kurumları geleceğimizin teminatı çocuklarımıza ve gençlerimize, bilgiyi en doğru şekilde aktaran ve bireylerin yaratıcılıklarını besleyen, onlara özgür bir çalışma ortamı sağlayarak bilgiyi yalnızca tüketmeyi değil, aynı zamanda üretmeyi de öğreten alanlar olmalıdır” dedi.
Başkan Savaş Ulu Önder Atatürk’ün sözlerini de hatırlatarak öğrenci ve öğretmenlere başarılı bir eğitim öğretim yılı diledi.

     Savaş “Ulu Önder Atatürk’ün ‘Dünyadaki her şey için, yaşam için başarı için hayatta en hakiki mürşit ilimdir, fendir. İlim ve fen dışında mürşit aramak gaflettir, cehalettir, delalettir.’ sözlerini de bir kez daha hatırlayarak, başlayacak olan yeni eğitim-öğretim döneminde, velilerimizin ve öğretmenlerimizin özverili, öğrencilerimizin ise gayretli bir çalışmayla hem kendi geleceklerini hem de ülkemizin geleceğini en güzel şekilde inşa edeceklerine yürekten inanıyor, başarılı bir eğitim öğretim yılı diliyorum” dedi.

Haber: markasehirgazetesi.com


Etiketler: BAŞKAN SAVAŞ'IN YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MESAJI - hatay - hatay büyükşehir belediye başkanı doç. dr. lütfü savaş - eğitim-öğretm yılı mesajı - marka şehir

Diğer EĞİTİM haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.dortyoltv.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemez, çoğaltılamaz. Sitemizde yayınlanan haberler çeşitli kaynaklardan derlenmiştir. emre3357@gmail.com - 0543 558 33 57
haberyazilimi.com - copyright © 2012-2016 dortyoltv.com