Erzin Artık Sahipsiz Değil! | Dörtyol Haber Ajans - En Son Güncel Son Dakika Haberleri
.::Amanos FM 98.1 Frekansı Dinliyorsunuz::.

.:: Reklam ve İlanlarınız İçin: 0546 546 17 61 ::.
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> Erzin Artık Sahipsiz Değil!02.03.2016 10:00

Erzin Artık Sahipsiz Değil!

Erzin Artık Sahipsiz Değil!


Hatay'ın Erzin ilçe sınırları içerisinde bulunan ve yıllardır belirsizliğini koruyan Ceyhan- Yumurtalık Serbest Bölgesi için Erzin Belediye Başkanı Ecz. Kasım Şimşek kolları sıvadı.


Bu haber 954 kez okundu. "Erzin Artık Sahipsiz Değil!"
Serbest Bölge için harekete geçildi

Erzin ilçe sınırları içinde bulunan Ceyhan-Yumurtalık Serbest Bölge adının Erzin Serbest Bölge olması için AK Parti Erzin İlçe Başkanı Mithat Bozdağ ve Belediye Başkanı Ecz. Kasım Şimşek, Bakanlık nezdinde girişimlerde bulunacakları belirttiler.

"Erzin Artık Sahipsiz Değil!"

Konu ile ilgili gazetemize açıklama yapan Belediye Başkanı Ecz. Kasım Şimşek şunları söyledi; “ İlçe sınırlarımız içerisinde bulunan Serbest Bölge 4 bin 429 dönüme sahip olan Ceyhan-Yumurtalık Serbest Bölge’nin 3 bin 731 dönümü Erzin sınırlarına bulunmakta.

Fakat her ne hikmetse, Ceyhan-Yumurtalık Serbest Bölge olarak kayıtlarda görülmekte ve yıllardır bunun içinde hiçbir talep ve girişim olmamış. Bu nedenle, bakanlık düzeyinde bu hatanın düzeltilerek adının "Erzin Serbest Bölge" olarak kayıtlara geçmesi için gerekli girişimlerde bulunduk. Erzin artık sahipsiz değildir. Erzinlinin hakkının Erzin'e verilmesi için dün olduğu gibi bundan sonrada çalışmalarımız sürecektir" dedi.
 
Marka Şehir Gazetesi | Dörtyol, Erzin, Payas, Haber, Enson Güncel Haber, Hatay,

Etiketler: erzin haber - erzin news - erzin belediye - kasım şimşek

Diğer ERZİN haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.dortyoltv.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemez, çoğaltılamaz. Sitemizde yayınlanan haberler çeşitli kaynaklardan derlenmiştir. emre3357@gmail.com - 0543 558 33 57
haberyazilimi.com - copyright © 2012-2016 dortyoltv.com