Erzin'in Arıtma Tesisi Temeli Atıldı | Dörtyol Haber Ajans - En Son Güncel Son Dakika Haberleri
.::Amanos FM 98.1 Frekansı Dinliyorsunuz::.

.:: Reklam ve İlanlarınız İçin: 0546 546 17 61 ::.
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> Erzin'in Arıtma Tesisi Temeli Atıldı24.03.2016 10:00

Erzin'in Arıtma Tesisi Temeli Atıldı

Erzin'in Arıtma Tesisi Temeli Atıldı


Hatay'ın Erzin ilçesinde HBB tarafından yapımına başlanan Atıksu Arıtma Tesisinin temeli düzenlenen törenle atıldı. 


Bu haber 817 kez okundu. Hatay'ın Erzin ilçesinde HBB tarafından yapımına başlanan Atıksu Arıtma Tesisinin temeli düzenlenen törenle atıldı.

"Yıl Sonunda Tamlayacağız"

   Erzin Atıksu Arıtma Tesisi temel atma töreni saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunmasıyla başlarken, ilk sözü alan HATSU Genel Müdürü İsamettin Çeker, Finansmanı İller Bankası'ndan temin edilen kredi ile sağlanan, ihalesi İller Bankası Genel Müdürlüğünce yapılan tesis 30 dönümlük arazi üzerine yapılan atık su arıtma tesisi yaklaşık 7 milyon liraya mal olacak ve 400 günde tamamlanacak. Ancak biz  bunun yıl sonunda bitirilmesini planlamaktayız" dedi.

    Çeker, ayrıca Erzin Belediyesince başlatılan Kanalizasyonun 30 Mart 2014 sonrası Büyükşehir yasası kapsamında %20 keşif ve kapsamının genişletilerek HBB tarafından tamamlandığını, bunun yanısıra, yine Erzin Belediyesince projelendirilen ve işme suyu şebekesinin yenilenmesi çalışmalarının ise yine HBB HATSU tarafından kapsamının genişletilerek en kısa sürede yapının başlanacağını belirterek, emeği ve desteği olan Erzin'e hayılı olsun" dedi.

"Erzin Bölgenin Parlayan Yıldızı Olacak"

    Erzin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bekir Soylu da yaptığı konuşmasında, oda olarak hem Hatay Büyükşehir Belediyesinin hem de Erzin Belediyesinin arkasında olduklarını, Erzin'de katma değer katan her projenin ve çalışmanın destekçisi olduklarını vurgulayarak, Nisan ayında temeli atılacak olan yeni hizmet binası, Yeni Erzin Sanayi Sitesi ve Erzin Organize Sanayi Bölgesinin de hayata geçmesiyle Erzin'in bölgenin parlayan yıldızı olacağını söyledi ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'a Erzin'e verdiği ve vereceği hizmetlerden dolayı teşekkür etti.


"İçmesuyu Fiyatlarında da İndirime Gidilir"

   Erzin Belediye Başkanı Kasım Şimşek de, " Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Lütfü Savaş ve HATSU Genel Müdürümüz "geç olsun güç olmasın" diyerek Erzin Arıtma TesisinTei ilçemize kazandırmış oldular. Erzinli hemşerilerim adına kendilerine teşekkür ediyorum. Ancak bu yetmez "ben inanıyorum ki içme suyu şebekemiinz de bir an evvel yapımına başlanır, otogarımız açılır, yollarımız yapılır. Hatta bunlada yetinmeyip dağdan gelen suyumuz için Erzin başta olmak üzere içmesuyu fiyatlarımızda indirime gidilir" dedi.

"Gönüller Yapmağa Geldik"

   Son oalarak söz alan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ta Yunus Emre'nin "Biz gelmedik kavga için Bizim işimiz sevgi için, Dostun kapısı gönüllerdir, gönüller yapmağa geldik" sözüyle başladığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

"Vaatlerimin Arkasındayım"

   "Seçim öncesi gezerken Erzin Hatay'ımızın en uç ilçesi ve bu sebeple hizmetlerin en geç ulaştığını söylediler.  Ancak seçim öncesi ne vaat ettiysem bugün de sözümün arkasındayım. İlk 2 yılımız Hatay'ın tüm ilçelerinde baştan aşağı tarayıp proje üretmekle geçti. Şimdi ise bu projeleri bir bir hayata geçiriyoruz.

   Erzin için Arıtma Tesisi, İşme Suyu şebekelerinin Yenilenmesi, Yol ve Kültür Merkezi yapılacağı vaadlerimizi bir bir hayata geçireceğiz.

"İçmesuyu Şebekesi"

   Bugün Erzin Atıksu Arıtma Tesisinin temelini atıyor ve yıl sonunda tamamlayarak ilk sözümüzü yerine getirmiş olacağız. İçme Suyu şebekesinin yenilenerek asbestli borulardan sağlıksız su kullanımına da son verip nasipse 1 ay içerisinde içme suyu şebekesinin yenilenmesi işlemi de başlıyor. Bununla birlikte 4 köyümüzün de içme suyu sorununu çözdük.

"1 Yıl Yorulacağız"

  Yol konusunda önemli olanın yerin altındaki çalışma yani altyapı çalışmasıdır. İçme suyu çalışmalarıyla birlikte 1 yıl yorulacağız. Akabinde ise içme suyu şebekesi sonrası bütün yolları da yapacağız.

"Erzin'e Kültür Merkezi"

  Son olarak içerisinde sinemanın da olduğu güzel bir Kültür Merkezi yaparak, Erzinlilerin kültürel aktivitelerine ev sahipliği yapacak bir arsa bulunmasının hmen ardından çalışmaya başlayacağız.

"Otogar Açılacak"

  Otogarla ilgili de kimse yanlış anlamasın biz ayak diremiyoruz. İlk ihaleye kimse girmedi. İkinci ihaleyi de yapıp "yollardaki indir bindir'i "sonlandırıp Kasım Başkanın yaptığı Otogarı da Erzinli hemşerilerimize kazandıracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın" dedi.


   Daha sonra HBB Lütfü Savaş, Erzin Belediye Başkanı Kasım Şimşek, HATSU Genel Müdürü İsamettin Çeker, ETSO Başkanı Bekir Soylu ve protokol mensupları önce kurban kesimi daha sonra kurdale kesimi ve temsili harç dökümü yapıldı.

Tören sonrası Başkan Savaş'a hazırlanan süpriz doğum günü pastası karşısında HBB Lütfü Savaş, şaşkınlığını ve mutluluğunu gizlemeyerek mutluluğunu vatandaşlarla paylaştı.

Haber: Rıdvan KAYA
.

Etiketler: erzin arıtma tesisi -Erzin'in Arıtma Tesisi Temeli Atıldı - erzin haber - haber erzin

Diğer ERZİN haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.dortyoltv.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemez, çoğaltılamaz. Sitemizde yayınlanan haberler çeşitli kaynaklardan derlenmiştir. emre3357@gmail.com - 0543 558 33 57
haberyazilimi.com - copyright © 2012-2016 dortyoltv.com