Başkanların 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajları | Dörtyol Haber Ajans - En Son Güncel Son Dakika Haberleri
.::Amanos FM 98.1 Frekansı Dinliyorsunuz::.

.:: Reklam ve İlanlarınız İçin: 0546 546 17 61 ::.
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> Başkanların 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajları29.10.2016 12:00

Başkanların 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajları

Başkanların 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajları


29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle başkanlar, bayram mesajı yayınladı.


Bu haber 1355 kez okundu. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle başkanlar, bayram mesajı yayınladı.

HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DOÇ. DR. LÜTFÜ SAVAŞ 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Mesajına, “Cumhuriyetimiz, gücünü, temelinde barındırdığı ortak tarih ve kader birliğinden, milletimizin bağımsızlığa olan inancından ve hedeflediği çağdaşlaşma idealinden almıştır” sözleriyle başlayan Başkan Savaş;

“CUMHURİYET, ÜLKENİN VE BİREYLERİN GELECEĞİNİ GÜVENCE ALTINA ALMAKTIR”

“Biliyoruz ki Cumhuriyet özgürlüktür. Cumhuriyet özgür, bağımsız birey yaratmaktır. Cumhuriyet, bireyi kulluktan çıkarıp özgür hâle getirmektir. Cumhuriyet bilimdir, akıldır, yaşamı sorgulamaktır. Cumhuriyet ülkenin ve bireylerin geleceğini güvence altına almaktır. Cumhuriyet halkın iradesine saygı göstermektir. Cumhuriyet toplumun değer yargılarına saygı duymaktır. Cumhuriyet, uygarlaşmadır, çağdaşlaşmadır. Cumhuriyet çağdaş hukuktur. Cumhuriyet, uygarlık kültürünü topluma yaymaktır. Cumhuriyet sanatı ve sanatçıyı yüceltmektir. Cumhuriyet, ahlaki değerlere sahip çıkmak, toplumun ahlaki değerlerini yüceltmektir, Cumhuriyet, bilhassa kimsesizlerin kimsesi olmak demektir. Cumhuriyet aynı zamanda Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'ni bilmek, okumak ve içselleştirmek demektir. Cumhuriyet onun içindir ki düşüncede genç olmaktır. Cumhuriyet aynı zamanda zulme ve işgale karşı baş kaldırmaktır” dedi.

“BİZLER, BÜTÜN İMKANSIZLIKLARA RAĞMEN, BAĞIMSIZLIĞINDAN ASLA TAVİZ VERMEYEN, İSTİKLAL MÜCADELESİNİ ZAFERLE NETİCELENDİREN BİR MİLLETİZ”

Bugün, bizi biz yapan yüksek değerlerimizi daha gür sesle yüceltecek, geçmişte olduğu gibi bugün de tek yürek olarak haykıracak, el ele, gönül gönüle geleceğe daha bir güvenle bakacağız. Bu son derece anlamlı duruşumuzla, kardeş kavgası çıkarmak için beyhude bir çaba içinde olan şer ve nifak odaklarına da bir kere daha en güzel cevabı vermiş olacağız. Bu duygu birliğimizi geçmişte olduğu gibi bugün de gelecekte de hep koruyacağız. Çünkü biz, farklı dil, inanç ve kültürleri bir arada yaşatan, bizi birbirimize sarsılmaz bağlarla bağlayan, gönüllerimizi kaynaştıran büyük bir adalet ve barış medeniyetinin mirasçılarıyız. Dahası, en zor şartlara ve bütün imkânsızlıklara rağmen hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmayan, bağımsızlığından asla taviz vermeyen, inanç ve kararlılıkla sürdürdüğü İstiklal mücadelesini zaferle neticelendiren bir milletiz" ifadelerine yer verdi.

“MİLLETİMİZ, SAHİP OLDUĞU TARİHİ TECRÜBE VE SAĞDUYU İLE KARANLIK OYUNLARA DÜŞMEYECEKTİR”

“Ülkemizin üzerinde oynanan en sinsi ve en kirli oyunlardan biri terör olaylarıdır. Dış güçler taşeron terör örgütleri eliyle bin yıldır bu topraklar üzerinde kardeşçe yaşayan milletimiz arasına fitne sokmaya çalışmakta, bu yolla bir kardeş kavgası çıkarmayı amaçlamaktadır. Ancak milletimiz sahip olduğu tarihi tecrübe ve sağduyu ile bu karanlık oyuna düşmeyecektir. Bu kardeşliği bozmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. İstiklal Savaşı’nda ortaya konan kararlılık ve fedakarlık herkes tarafından yeniden hatırlanarak, ülkemizin tarihi bir süreçten geçtiği unutulmamalıdır. Böyle bir dönemde kısır kavgalar, içi boş tartışmalar yerine bir an evvel barış ve huzur içinde yaşanabilir bir Türkiye yaratmak için çalışmalar başlatılmalıdır” açıklamasında bulundu.

“HER SORUN KENDİ MECRASINDA DEMOKRATİK BİR ZEMİNDE ÇÖZÜME KAVUŞACAKTIR”

Kısır tartışmaların, gereksiz çekişmelerin enerjimizi nasıl heba ettiğini geçmişte hep gördük ve yaşadık. Sorunlarımızı, konuşarak, tartışarak, diyalogla, sağduyu içinde çözebiliriz. Şundan emin olunmalıdır ki: Her sorun kendi mecrasında, demokratik bir zeminde çözüme kavuşacaktır. Bu vesileyle daha yapıcı, hoşgörülü ve bütünleştirici olunmasının önemini de bir kez daha hatırlatmakta yarar görüyorum. Özgüvenimizi yüksek tutup, ortak hedeflerde buluşma başarısını gösterdiğimiz sürece, daha da kuvvetleneceğimize, büyüyeceğimize, gelişeceğimize samimiyetle inanıyorum.

“CUMHURİYETİMİZİ VAR EDEN DEĞERLERE DAİMA SAHİP ÇIKMALIYIZ”

Büyük bir milletin fertleri olarak güzel bir geleceğe hep beraber yürümeli, Cumhuriyetimizi var eden değerlere daima sahip çıkmalıyız. Türkiye'yi evrensel değerlerin yol göstericiliğinde hep beraber yarınlara taşımak için çabalamalı ve Büyük Atatürk'ün gösterdiği istikametin de bu olduğu unutulmamalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle, yurt içindeki ve dışındaki bütün vatandaşlarımızın, geleceğimizi emanet edeceğimiz sevgili çocuklarımızın ve gençlerimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyor, 93’üncü yılını kutladığımız Laik Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum. Bütün vatandaşlarımıza da bu büyük bayram gününde selam ve sevgilerimi sunuyorum" ifadelerine yer verdi.

DÖRTYOL BELEDİYE BAŞKANI YAŞAR TOKSOY 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI
TÜRK; medreselerde, hanlarda, mezar taşlarında; Altaylardan Viyana’ya, Kırım’dan Cezayir’e, Anadolu’dan Türkistan’a uzanan geniş coğrafyanın her bölgesinde, karılan her harcın içinde, dikilen her taşın temelinde vardır. Coğrafyanın ve tarihin hamurunun mayasında Türk vardır.

Mensubu olduğu milletinin tarihini bilmeyenler; ülkesinin ve Milletinin geleceği ile ilgili doğru kararlar veremezler.

Bu düşüncelerle, adıyla oynanmak istenilen Büyük Türk Milletinin Cumhuriyet Bayramını en samimi duygularımla tebrik ediyor, bilhassa kutlu varlığının sonsuza kadar devam edeceğini kimsenin aklından çıkarmaması gerekmektedir.

Cumhuriyetin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ebediyete intikal etmiş tüm kahramanlarımıza, tüm aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, manevi hatıralarını hürmetle yâd ediyorum.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun.

PAYAS BELEDİYE BAŞKANI BEKİR ALTAN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI
29 Ekim 1923’te ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizin 93. kuruluş yıldönümünü coşkuyla kutluyorum.

600 yıllık bir cihan devletinin mirasıyla yücelen Cumhuriyetimiz, gelecek vaat eden bir toplumun güçlü yürüyüşünün eseridir. Cumhuriyetimizi yücelten en önemli etken, Şanlı Türk Milletimizin yönetime katılımıdır. Cumhuriyetle birlikte demokrasinin yolu açılmış, halkın birlik ve dirliğinden ödün vermeden; zalime korku salan, mazlumun yanında olan bir millet olarak tarihteki şanımız ölümsüzleşmiştir. Başta kendi vatandaşlarımız olmak üzere tüm dünya mazlumlarına umut kapısı olacak kadar güçlü bir millet olduğumuz aşikardır.

Birlik ve beraberliğimize kast eden tüm dış güçler Cumhuriyetimizi ve demokrasimizi tehdit etmiştir. Nitekim başarısızlıkla sonuçlanan her girişimlerinde Cumhuriyetimizi ve demokrasimizi daha büyük bir bağ ile korumamıza sebep olarak, mücadelemizin doruklara çıkmasını sağlamıştır. Büyük hedefler için milletçe inşa ettiğimiz bir dönemi 2023 hedeflerimize emin adımlarla taşımamızı sağlayan fedakarlık ve çalışma yetilerimizden vazgeçmeden ilk günkü heyecanla korumak Türk Milletimizin en önemli vazifesidir. Yılmadan aynı amaç ve hedeflerle ilerleyen milletimize şükranlarımı sunuyorum.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, bu toprakları bize vatan kılan tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle yad ediyorum.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

ERZİN BELEDİYE BAŞKANI KASIM ŞİMŞEK 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI
Cumhuriyetimiz, bugünlere gelene dek verilen mücadele ile dünya tarihine altın harflerle yazılmış bir bağımsızlık savaşının sonucudur.
Bu mirasa sahip çıkmak vatanını toprağını ve bayrağını seven herkesin temel görevidir. Hiçbir zaman esaret altında yaşamayı kabul etmeyen ve bu uğurda canlarını feda eden Türk Milletinin eşsiz kahramanlıklarının eseri olan Türkiye Cumhuriyet'imizin kuruluşunun 93.yılında Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, şehitlerimiz ve gazilerimizi saygı ile anıyor. tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramını kutluyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI SEYFİ DİNGİL 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Seyfi Dingil, yayımladığı mesajında, Cumhuriyetin kuruluşunun 93. yıl dönümünü büyük bir heyecan, sevinç ve coşkuyla kutladıklarını belirtti. İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, mesajında şunları kaydetti: “Bu anlamlı günde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, İstiklal Savaşı kahramanlarımızı ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'da yaktığı 'Kurtuluş ve İstiklal' ateşiyle başlayan mücadele, Cumhuriyet'in ilanı ile nihai hedefine ulaşmış, böylece Türk milletinin ve devletimizin varlığı ebedileşmiştir.

Kurtuluş Savaşı milletimizin var olma mücadelesi, Cumhuriyet ise yeniden dirilişinin sembolüdür. Hepimizin ortak kazanımı olan Cumhuriyet, bugün sahip olduğumuz tüm zenginliklerin adıdır. Gururla kutladığımız Cumhuriyetimizin 93'üncü kuruluş yıl dönümünde, şehitlerimizin kanlarıyla sulanan bu cennet vatan topraklarının bütünlüğü ile Cumhuriyeti korumanın azim ve kararlılığı içindeyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, canlarını bu vatan, millet ve devlet uğruna feda eden, sahip olduğumuz tüm değerleri bizlere armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi, bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum”


ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL KİMYECİ 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

BAŞKAN KİMYECİ: “ASİL TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN VATANDAŞLARI OLARAK ATATÜRK'ÜN KURDUĞU ÇAĞDAŞ, DEMOKRATİK VE LAİK CUMHURİYETİMİZİ SONSUZA KADAR YAŞATMALIYIZ.”

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 93. Yıldönümü münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Kimyeci yayınladığı kutlama mesajında şu sözlere yer verdi; “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 93. yıldönümünü büyük bir gurur ve heyecanla kutluyoruz. Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazanılan Milli Mücadele ile tarihte eşine çok az rastlanır bir başarı gerçekleştirilmiştir. Yaşanılan tüm zorluk ve sıkıntılara karşın inanç ve kararlılık örneği olarak kazanılan bu zafer, Milletimize kayıtsız şartsız egemenliği sağlayan Cumhuriyeti rejimini armağan etmiştir.

Cumhuriyet; dili, bayrağı, marşı ve başkenti, temel nitelikleri ile ülkesi ve milletiyle bölünemez bütünlüğü ifade eder. Bu sebeple biz asil Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşları olarak Atatürk'ün kurduğu çağdaş, demokratik ve laik cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatmalıyız.”

Bu duygu ve düşüncelerle, başta hemşehrilerim olmak üzere tüm milletimizin ’29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı’ kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükran duygularımla anıyor, en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Etiketler: 29 Ekim Mesajları - 29 Ekim Cumhuriyet Mesajları - Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı - Doç. Dr. Lütfü Savaş - Dörtyol Belediye Başkanı - Yaşar Toksoy - Payas Belediye Başkanı - Bekir Altan - Erzin Belediye Başkanı - Kasım Şimşek - İskenderun Belediye Başkanı - Seyfi Dingil - Antakya Belediye Başkanı - İsmail Kimyeci

Diğer GÜNCEL haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.dortyoltv.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemez, çoğaltılamaz. Sitemizde yayınlanan haberler çeşitli kaynaklardan derlenmiştir. emre3357@gmail.com - 0543 558 33 57
haberyazilimi.com - copyright © 2012-2016 dortyoltv.com