Milletvekili Türkoğlu’ndan 29 Ekim Mesajı   | Dörtyol Haber Ajans - En Son Güncel Son Dakika Haberleri
.::Amanos FM 98.1 Frekansı Dinliyorsunuz::.

.:: Reklam ve İlanlarınız İçin: 0546 546 17 61 ::.
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> Milletvekili Türkoğlu’ndan 29 Ekim Mesajı 29.10.2016 13:00

Milletvekili Türkoğlu’ndan 29 Ekim Mesajı

Milletvekili Türkoğlu’ndan 29 Ekim Mesajı


AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” münasebetiyle bir mesaj yayımladı.


Bu haber 1273 kez okundu. AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Türk Milleti’nin varlık mücadelesi verdiği İstiklal Harbi’ni eşine az rastlanır bir kahramanlık örneği ile kazandığını, muhasara altına alınmış ve bilfiil işgal edilmiş kutsal vatan topraklarını düşman elinden kurtardığını aktaran Türkoğlu; 29 Ekim gününün, bu kurtuluş destanının Cumhuriyet ile taçlandığı bir bayram günü olduğunun altını çizdi. Cumhuriyetin ilanı ile Türk Milleti’nin varlığının ve bu topraklardaki bekasının teminat altına alındığını belirten Türkoğlu; “Cumhuriyetin ilanı, aynı zamanda bireyin devlet karşısındaki yurttaş kimliğini öncelemesi ile de her ferdin nesebine, mezhebine, rengine ve cinsiyetine bakılmaksızın devlet nazarındaki eşit hak ve hürriyetlere sahip olan özgünlüğünü de teminat altına almıştır. Böylelikle her bir fert, devletin eşit hak ve hürriyetlere sahip birer vatandaşı konumunu elde etmiştir” açıklamalarına yer verdi. Hakikate ulaşan yolun fikirlerle sağlandığına dikkatleri çeken Türkoğlu; “Bizim hakikat yolunda rotamızı belirleyen fikriyat, Şeyh Edebali’nin “İnsanı Yaşat ki, Devlet Yaşasın” şiarının özünü teşkil eden insan olgusudur. Bu manada gayemiz, Türkiye'yi geçmişin köklü geleneğinden hareketle, güçlü bir geleceğe taşımak ve insanımızın refah seviyesini her alanda yükseltmek suretiyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin üzerine ulaşmaktır” dedi. Cumhuriyetin ilanı ile egemenliğin hiçbir sınıfa, zümreye, şahsa ait olmadığının ve egemenliğin tek sahibinin milletin kendisi olduğunun tescil edildiğini vurgulayan Türkoğlu; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği rota doğrultusunda cumhuriyet rejimini demokrasinin kural ve kurumlarıyla ikame eden AK Parti sayesinde; Türk Milleti’nin egemenlik hakkını kendinden menkul sayıp, fildişi kulelerinden milleti tahakküm altına alan vesayet dönemi sona ermiştir. Sandık dışı yollara tevessül ederek halkı saf dışı tutmaya yönelik her türlü teşebbüs karşısında aziz milletimiz, İstiklal Savaşı’nda olduğu üzere aynı azim ve kararlılığını bugünde sürdürmektedir. Bu manada demokrasi sandıktan ibaret değildir diyenler; molotof kokteylini, zorbalık ve şiddeti oy pusulasından mübarek görenlerdir. Türk Milleti vesayet rejiminin mandarenlerine hak ettikleri cevabı da yine demokratik yollardan vermiştir ve vermeye de devam etmektedir. Bugün cumhuriyetin fazilet ve değerleri ile şanlı tarihimizin milli ve manevi hazineleri üzerinden yükselen büyük Türkiye, kötülüğün ayrım gözetmeksizin cezalandırılıp, iyiliğin meşrep, mezhep ve nesep sorulmaksızın yüceltildiği bir ülke olmaya namzet bir şekilde 2023 ve 2071 hedeflerine doğru emin adımlarla ilerlemektedir” ifadelerine yer verdi.

Milletvekili Türkoğlu, mesajını şu sözlerle tamamladı:
 “Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyeti bizlere emanet eden başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, onun silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, cumhuriyetimizin erdemine ve temel ilkelerine, cihanşümul medeniyet tasavvurumuzun kaynağı milli ve manevi değerlerimize yürekten bağlı olan Türk Milleti’nin Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum”.

HABER: Fehmi Rigan

Etiketler: 29 Ekim - 29 Ekim Cumhuriyet Bayram Mesajı - Mesaj - AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu - Hacı Bayram Türkoğlu - AK Parti Hatay - Hatay - Sondakika

Diğer GÜNCEL haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.dortyoltv.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemez, çoğaltılamaz. Sitemizde yayınlanan haberler çeşitli kaynaklardan derlenmiştir. emre3357@gmail.com - 0543 558 33 57
haberyazilimi.com - copyright © 2012-2016 dortyoltv.com