Hatay’ın Anavatan’a Katılışının 78. Yıl Dönümü Mesajı | Dörtyol Haber Ajans - En Son Güncel Son Dakika Haberleri
.::Amanos FM 98.1 Frekansı Dinliyorsunuz::.

.:: Reklam ve İlanlarınız İçin: 0546 546 17 61 ::.
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> Hatay’ın Anavatan’a Katılışının 78. Yıl Dönümü Mesajı22.07.2017 14:00

Hatay’ın Anavatan’a Katılışının 78. Yıl Dönümü Mesajı

Hatay’ın Anavatan’a Katılışının 78. Yıl Dönümü Mesajı


Hatay Valisi Sayın Erdal Ata, Hatay’ın Anavatan’a Katılışının 78.yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.


Bu haber 7528 kez okundu.
Hatay Valisi Sayın Erdal Ata,Hatay’ın Anavatan’a Katılışının 78. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Vali Ata, mesajında şu ifadelere yer verdi:
 
Barış yoluyla kazanılmış siyasi zaferlerden biri olan Hatay'ın Anavatan'a katılışının 78. yıl dönümünü idrak etmenin onur ve gururunu içtenlikle paylaşıyorum.
 
Kardeşlik ve hoşgörü kenti olan ilimiz sahip olduğu sayısız kültürel değerlerin yanında iklimi, verimli toprakları, ticaret yolları üzerinde bulunması gibi ekonomik gerekçelerle de tarih boyunca işgalci güçlerin ilgisini üzerinde toplamıştır.
 
Birinci Dünya Savaşı sonrasında da yayılmacı devletlerin hedefi olan Hatay; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izlediği usta siyaset ve Hataylıların verdiği eşsiz mücadele örneği ile bağımsız bir devlet olmayı başarmış ve üzerinden bir yıl bile geçmeden Anavatan’a katılarak şanlı bayrağımızın gölgesinde yaşama kararı almıştır.
 
Hataylıların kaynağını vatan sevgisinden alan onurlu mücadelesi sonucunda gerçekleşen bu bütünleşme, Türkiye'nin milli birliğini daha da perçinleyen anlamlı bir adım olarak tarihteki yerini almıştır.
 
Bugün 78. yıl dönümünü kutladığımız Hatay’ın Anavatan’a katılışı, yarınlara emin adımlarla yürüyen ilimizin geleceğini inşa ederken de en büyük ilham kaynağımız olacaktır.
 
Bu anlamlı gün vesilesi ile ‘’Hatay benim şahsi meselemdir.” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Anavatan’a katılma kararı alan Hatay Devleti Meclisi Üyeleri’ni ve bu uğurda mücadele eden herkesi rahmet ve minnetle anıyor, tüm Hataylılara sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Hatay Valisi Erdal ATA

Etiketler: Hatay’ın Anavatan’a Katılışının 78. Yıl Dönümü Mesajı - Hatay’ın anavatan’a katılışı - hatay - haber - sondakika

Diğer HATAY haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.dortyoltv.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemez, çoğaltılamaz. Sitemizde yayınlanan haberler çeşitli kaynaklardan derlenmiştir. emre3357@gmail.com - 0543 558 33 57
haberyazilimi.com - copyright © 2012-2016 dortyoltv.com