Yüz Yıllık Proje İçin Düğmeye Basıldı | Dörtyol Haber Ajans - En Son Güncel Son Dakika Haberleri
.::Amanos FM 98.1 Frekansı Dinliyorsunuz::.

.:: Reklam ve İlanlarınız İçin: 0546 546 17 61 ::.
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> Yüz Yıllık Proje İçin Düğmeye Basıldı25.10.2015 23:10

Yüz Yıllık Proje İçin Düğmeye Basıldı

Yüz Yıllık Proje İçin Düğmeye Basıldı


İskenderun’un 100 yıllık sorunu olan feyezan kanalına İskenderun Belediyesi tarafından neşter vuruldu. İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’in yoğun gayretleri sonucu feyezan kanalının ıslah çalışmaları için temel atma töreni gerçekleştirildi.


Bu haber 1174 kez okundu.

Törende konuşan ve İskenderun’un kanayan yarası olan feyezan kanalı sorununu çözmenin mutluluğu yüzünden belli olan İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, “Allah hükümetimizden razı olsun. Feyezan kanalı ile birlikte yapacağımız hizmetlerle İskenderun Türkiye’nin dinamosu olacak” dedi. Feyezan Kanalı Islah Çalışmaları ve Peyzaj Projesi’nin temeli atıldı. Temel atma törenine; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ekonomi Sanayi ve Ticaret Bakanı Sunat Atun, AK Parti Hatay Milletvekilleri Orhan Karasayar, Hacı Bayram Türkoğlu, Hatay Valisi Ercan Topaca, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, DSİ Genel Müdür Yardımcısı Murat Acu, davetliler ve İskenderun halkı katıldı. Gelin gibi süslenen tören alanında başta İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil olmak üzere tüm İskenderun halkının feyezan kanalının ıslah çalışmalarına başlanmasından dolayı mutluluk ve sevinç duydukları görüldü.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan törende, konuşma kürsüsüne ilk olarak İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil geldi. İskenderun’un feyezan kanalından dolayı büyük sorun ve sıkıntılar yaşadığını dile getiren Belediye Başkanı Seyfi Dingil, şimdi bu 100 yıllık sorunun kökten çözülmesi için düğmeye basıldığını ifade etti. İskenderun’un 57 yıl sonra iktidarla buluştuğunu ve bununda nimetlerini gördüğünü kaydeden Belediye Başkanı Seyfi Dingil, “Bu yıl ilk defa ıslahına başlanan feyezan kanalı, 6,5 km uzunluğunda, 20 metre genişliğinde, yer yer 3,5 metre derinliğinde ıslah edilecek, yeniden duvarların inşası ve hatta deha estetik olsun diye sembol kaplamalı olacak.

Sonrasında 2. etapta ise sağ ve sol peyzaj düzenlemeleri, ışıklandırmaları ve ağaçlandırması yapılacak. Bu bölgemiz, kentimizin ikinci bir cazibe merkezi olacak. Bulvarlar yapacağız, kanalın başlangıç noktasına ise gölet yaparak suyu besleyeceğiz. Deniz suyunu pompalayacağız. İkinci etapta İskenderun’un çilesi olan larva, sivrisinek problemini bitireceğiz” dedi. Bu projenin bitmesiyle kentin ekonomik anlamda tekrar canlanmasını sağlayacaklarını belirten Belediye Başkanı Seyfi Dingil, “ Bizlere ilk defa iktidarla buluşmak nasip oldu. İktidar 57 yıl sonra İskenderun’a geldi. İnşallah iktidarımızla daha birçok hizmetlerimizi halkımızla buluşturacağız” diye konuştu.

AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar ise, İskenderun başta olmak üzere Hatay’a birçok hizmetler kazandırdıklarını belirtti. Bundan sonrada birçok projenin hayata geçeceğini ifade eden Milletvekili Karasayar, “İskenderun’a hizmet için çıktığımız bu yolda, iş adamlarımızla, ekibimizle, basın mensuplarımızla birlik ve beraberlik içinde omuz omuza vererek İskenderunumuzun on yılarca ihmal edilen, kamunun yapması gereken tüm yatırımların % 95’ini bitirdik. Bundan sonraki süreçte kentimizi dantel gibi işlemeye geldi. Çünkü bizler inandık, Türkiye dedik dünyanın en güzel ülkesi, Hatay Türkiye’nin en güzel ili, İskenderun’da Hatay’ın ve dünyanın en güzel ilçesidir. İşte bu güzel ilçeye sayısız hizmetleri hep birlikte kazandıracağız” şeklinde konuştu.

fe

fey

Kaynak: iskenderunpost.com

Etiketler: AK Parti Hatay Milletvekilleri Orhan Karasayar - DSİ Genel Müdür Yardımcısı Murat Acu - ercan topaca feyezan - ercan topaca hatay - ercan topaca iskenderun - Hacı Bayram Türkoğlu - hatay valisi ercan topaca - iskenderun belediye başkanı seyfi dingil - iskenderun belediyesi feyezan - iskenderun feyezan kanalı - Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ekonomi Sanayi ve Ticaret Bakanı Sunat Atun - seyfi dingil feyezan - seyfi dingil feyezan temel atma

Diğer İSKENDERUN haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.dortyoltv.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemez, çoğaltılamaz. Sitemizde yayınlanan haberler çeşitli kaynaklardan derlenmiştir. emre3357@gmail.com - 0543 558 33 57
haberyazilimi.com - copyright © 2012-2016 dortyoltv.com