Payas'a 1 Milyon Liralık Proje | Dörtyol Haber Ajans - En Son Güncel Son Dakika Haberleri
.::Amanos FM 98.1 Frekansı Dinliyorsunuz::.

.:: Reklam ve İlanlarınız İçin: 0546 546 17 61 ::.
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> Payas'a 1 Milyon Liralık Proje10.07.2015 19:00

Payas'a 1 Milyon Liralık Proje

Payas'a 1 Milyon Liralık Proje


Hatay'ın Payas ilçesinde Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) hibe desteği ile hayata geçecek olan " Payas Sahili Cin Kule İle Canlanıyor" ve "Sarı Selim Camii Medrese Odaları'nın Tadilatlarının Yapılarak Turizme Kazandırılması Projesi " imza töreni yapıldı.


Bu haber 1193 kez okundu.
Hatay'ın Payas ilçesinde Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) hibe desteği ile hayata geçecek olan " Payas Sahili Cin Kule İle Canlanıyor" ve "Sarı Selim Camii Medrese Odaları'nın Tadilatlarının Yapılarak Turizme Kazandırılması Projesi " imza töreni yapıldı.

Dogu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) tarafından 26 Ocak 2015 tarihinde ilan “2015 Yılı Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında Payas Kaymakamlığının sunduğu " Sarı Selim Camii Medrese Odaları'nın Tadilatlarının Yapılarak Turizme Kazandırılması Projesi " ile payas Belediye Başkanlığının sunduğu Payas Sahili Cin Kule İle Canlanıyor" projesi hayata geçiriliyor.PAYAS'I  TURİZM'E KAZANDIRIYORUZ

Payas Külliyesinde yapılan imza töreninde konuşan Payas Belediye Başkanı Bekir Altan DOĞAKA' nın çağrısına iki proje ile katıldık iki projemiz de hibe almaya hak kazandı Projelerimiz tarihi dokuları ile Payas ilçemize renk katan Sarı Selim Camiinin Medrese odalarının usulüne uyğun şekilde tadilat yapılarak Turizme kazandırılması ile Sahil kenarında bulunan Tarihi Cin kulesinin Restorasyonun yapılarak Turizme açılması Projesidir her iki projemizde Payas a hayırlı olsun Projelerimiz tamamlanmasından sonra İlçemizde tarihi dokuların ziyaretçilerinin daha artacak ve bir canlılık olacaktır" dedi.

Başkan Altan 18 ayda tamamlanması planlanan Projelerin toplam maliyetlerinin 1 Milyon 100 bin TL olarak belirlendiğini söyledi.

Kaymakam Hakan Kılınçkaya' da Sokulu mehmet paşa Külliyesinin de tamamlanması ile Payas ın bir cazibe merkezi olma yolunda hızla ilerlediğini bu iki projenin sona ermesi ile de Tarihi Dokusu ile bir ziyaret merkezi olacağını söyledi.

Doğaka Yetkilileri yaptığı açıklamada ise 2015 Yılı Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında "Hatay Kahramanmaraş ve Osmaniye illerinde toplam 64 adet proje başvurusu alındığını alanına başvuruların yapılan değerlendirilmelerinde Hatay ilinden 14, Kahramanmaraş ilinden 6 ve Osmaniye ilinden de 5 olmak üzere, TR63 Bölgesinde toplam 25 başvuru başarılı bulunularak sözleşme yapmaya çağırıldığı açıklandı


İmza törenine Kaymakam Hakan Kılınçkaya ve Payas Belediye Başkanı Bekir Altan'ın yanı sıra Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı yetkililerde katıldı.

Haber: markasehirgazetesi


Etiketler: payas - 1 milyon liralık proje - payas proje - bekir altan - hatay payas

Diğer PAYAS haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.dortyoltv.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemez, çoğaltılamaz. Sitemizde yayınlanan haberler çeşitli kaynaklardan derlenmiştir. emre3357@gmail.com - 0543 558 33 57
haberyazilimi.com - copyright © 2012-2016 dortyoltv.com