TARİHİ PAYAS KÜLLİYESİ PEYGAMBER SEVGİSİNE ŞAHİTLİK ETTİ | Dörtyol Haber Ajans - En Son Güncel Son Dakika Haberleri
.::Amanos FM 98.1 Frekansı Dinliyorsunuz::.

.:: Reklam ve İlanlarınız İçin: 0546 546 17 61 ::.
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> TARİHİ PAYAS KÜLLİYESİ PEYGAMBER SEVGİSİNE ŞAHİTLİK ETTİ19.04.2016 11:30

TARİHİ PAYAS KÜLLİYESİ PEYGAMBER SEVGİSİNE ŞAHİTLİK ETTİ

TARİHİ PAYAS KÜLLİYESİ PEYGAMBER SEVGİSİNE ŞAHİTLİK ETTİ


Hatay ili Payas ilçe Müftülüğünün düzenlediği Kutlu Doğum programı 4 bin kişilik yoğun katılımla gerçekleştirildi.


Bu haber 1384 kez okundu.

Hatay ili Payas ilçe Müftülüğünün düzenlediği Kutlu Doğum programı 4 bin kişilik yoğun katılımla gerçekleştirildi. Programa Payas İlçe Kaymakamı Hakan Kılıçkaya, Payas Belediye Başkan vekili, İlçe Emniyet Müdürü, Kurum müdürleri ve stk temsilcileri katıldı. Misafirlere girişte irmik helvası ikram edilip 4000 adet gül takdimi yapılırken, çocuklara üzerinde “Peygamberim Seni Çoook Seviyorum - Gelin Birlik Olalım” yazan balonlar hediye edildi. İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan program Karbeyaz Camii İmam Hatibi Mustafa BAŞOL hocanın Kuran-ı kerim tilaveti ile devam etti. Hatay Büyük Şehir Belediyesi Mehteran ekibinin verdiği konser büyük beğeni topladı.

Payas ilçe Müftüsü Sezai ERDAL yaptığı açılış konuşmasında Hz. Peygamber (SAV)’in tevhit mücadelesi ve tevhid inancının toplumsal hayattaki karşılığı olan vahdet’in öneminden bahsetti. Merhum Mehmet Akif ERSOY’un konu ile ilgili mısralarını seslendirdi.

Sen! Ben! Desin efrâd, aradan vahdeti kaldır;

Milletler için işte kıyâmet o zamandır.

Birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyen şer odaklarına dikkat çekti fitne ve fesad karşısında son derece uyanık ve tedbirli olmamız gerektiği dile getirildi, programa katılan tüm davetlilere teşekkür etti.

Emekli İl Müftüsü Mustafa VARLI’nın konuşmasıyla Ailede birlik toplumda dirlik örnekleriyle birlikte, davetliler asr-I saadet atmosferi yaşadılar.  Payas İlçe Müfütlüğü 4-6 yaş Kur’an Kursu öğrencilerinin ilahi ve gösteri sunumları beğeni ile izlendi ve sevimli çocuklar hediyelerle uğurlandı. Ensar Grup ekibinin seslendirdiği ilahiler ve sema gösterimi ile misafirler yoğun duygu yaşadı.

Program sonunda Kur’an Kursularında ve Okullarda Kutlu Doğum münasebeti ile şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren 25 öğrenciye altın ve kitap takdimi yapıldı. Program çıkışında Programa iştirak eden herkese Tükiye Diyanet Vakfı Yayınlarından çeşitli kitaplar dağıtıldı.

.

.

.

.

.

.

.

.

Dörtyol Haber Ajans Facebook Sayfasından da Bizleri Takip Edebilirsiniz...

rnrnrn
Etiketler: TARİHİ PAYAS KÜLLİYESİ PEYGAMBER SEVGİSİNE ŞAHİTLİK ETTİ - Payas Kutlu Doğum - Payas ilçe Müftülüğünün düzenlediği Kutlu Doğum programı - Payas ilçe Müftüsü Sezai ERDAL - Payas Haber

Diğer PAYAS haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.dortyoltv.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemez, çoğaltılamaz. Sitemizde yayınlanan haberler çeşitli kaynaklardan derlenmiştir. emre3357@gmail.com - 0543 558 33 57
haberyazilimi.com - copyright © 2012-2016 dortyoltv.com