TÜRKMEN VEKİL TÜRKOĞLU’NDAN ALMANYA’YA SERT MESAJ | Dörtyol Haber Ajans - En Son Güncel Son Dakika Haberleri
.::Amanos FM 98.1 Frekansı Dinliyorsunuz::.

.:: Reklam ve İlanlarınız İçin: 0546 546 17 61 ::.
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> TÜRKMEN VEKİL TÜRKOĞLU’NDAN ALMANYA’YA SERT MESAJ03.06.2016 00:40

TÜRKMEN VEKİL TÜRKOĞLU’NDAN ALMANYA’YA SERT MESAJ

TÜRKMEN VEKİL TÜRKOĞLU’NDAN ALMANYA’YA SERT MESAJ


AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, Almanya Federal Meclisi’nin, 1915 olaylarını 'soykırım' olarak nitelendiren karar tasarısını onaylamasını sert bir dille kınadı.


Bu haber 2187 kez okundu. AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, Almanya Federal Meclisi’nin, 1915 olaylarını 'soykırım' olarak nitelendiren karar tasarısını onaylamasını sert bir dille kınadı.

Türkmen Vekil Türkoğlu, Alman Federal Meclisi’nde Yeşiller Partisi Eş Başkanı Cem Özdemir tarafından hazırlanan, hem iktidardaki Hıristiyan Birlik Partileri hem de muhalefetteki Yeşiller Partisi’nin destek verdiği 1915-1916 yıllarındaki Ermeni tehcir ve olaylarını 'soykırım' olarak nitelendiren karar tasarısının onaylamasına sert tepki gösterdi.

Hiçbir iddia ve iftiranın parlamentolardan çıkacak kararlarla hakikate çevrilemeyeceğini vurgulayan Türkoğlu; 

“Geleceğin Büyük, 2023’lerin, 2071’lerin Süper Güç Türkiye’sine diz çöktürme operasyonunun bir parçası olan bu karar, bizim için yok hükmündedir. 

Mesnetsiz ve çarpıtılmış bir takım Ermeni iddialarını esas alan ve hiçbir arşive dayanmayan bu kararı şiddetle kınıyorum” dedi.

 
Sözde Ermeni Soykırımı ile ilgili meselenin, siyasetçilerin ya da parlamentoların değil, bilim adamlarının ve tarihçilerin neticeye kavuşturması gereken bir mesele olduğuna dikkatleri çeken Türkoğlu; 

“Sözde soykırım iddialarını gündem yapmakla yalanlar gerçek olmaz.

Dünya mazlumlarının nazargahı olan Türkiye’yi soykırım yapmakla suçlayan bu mesnetsiz kararın, Almanya için bedeli ağır olacaktır. 

Bu karar Türk-Alman dostluğunu zedelemiştir” dedi. 

“Almanya’nın karanlık tarihi ve Almanya’nın temsil ettiği Batı Medeniyeti soykırım kelimesinin vücut bulmuş halidir” değerlendirmesinde bulunan Türkoğlu; 

“200 bin ton kömürle, 8 saat yüksek ateşte 9 Milyon Yahudi’yi diri diri yakarak, küllerinden sabun mamul eden Vandalizmin hiçbir dayanağı olmayan sözde soykırım kararı, kendi karanlık ve kanlı tarihlerine ortak arama çabasıdır. 

Tarihi arka planı nice katliam ve soykırımlarla dolu kadim Batı’nın küstah oğlanı Almanya, bugünkü refahını sömürge ve katliamla elde etti. 

1891 yılında Almanya’nın ham madde ve işgücü ihtiyacını karşılamak, zümrüt ve altın madenlerini ele geçirmek üzere Namibya’da yürüttüğü sistemli katliamlarda 117 bin insan; çocuk, yaşlı, kadın demeksizin katledildi. 

Bu Almanya mı, bize şimdi soykırım dersi veriyor. 

SOYKIRIM denince akla ilk gelen ülkenin, bizi soykırımla suçlamasını önemsemiyor, dikkate de almıyoruz” ifadelerine yer verdi.

“Bu gün Suriye'de yaşananlara sessiz kalıp, geçmişte yaşandığını iddia ettikleri konuda hemen hüküm vermek, yakın tarihte Bosna'da, Hocalı’da olanları görmezden gelerek, uzak geçmişle ilgili hemen karara varmak İslam düşmanlığının açık bir göstergesi ve Almanya’nın ikiyüzlülüğüdür” diyen Türkoğlu; 

“Türk Milleti’nin karakterinde ve bir insanı öldürmenin tüm insanlığı öldürmek olduğunu tebliğ eden yüce dini İslam’ın değerlerinde soykırım yoktur, olamaz. 

Osmanlı’nın 1915’de Rus ve Fransız işgaline karşı vatan müdafaasında “SAVAŞ SIRASINDA ERMENİLERİN SEVK VE İSKÂNI" kararı, yerindedir. 

Şartlar o günkü gibi yine olgunlaşsa, yine aynı kararı almaktan zerre kuşku duymayız. 

Eğer vatan toprağın işgal altına giriyorsa; senin işbirliği kurman gereken işgalciler değildir; kapı komşundur. Eğer kapı komşum, vatan toprağını işgal eden düşmanla işbirliği kuruyorsa ve halkın canına, malına, ırzına tasallut ediyorsa; her karışı şehit kanıyla sulanmış kutsal vatan toprağını korumak için fitne ateşini yakan işbirlikçiler ile ilgili alınan tehcir kararı ve işbirlikçilerin iş tuttuğu düşmana mukavemet göstermenin adı, soykırım değil; nefs-i müdafaadır. 

Ve Osmanlı’nın “SAVAŞ SIRASINDA ERMENİLERİN SEVK VE İSKÂNI" başlığı ile 1915 yılında alınan karar, vatan savunmasının icabı ve nefsi müdafaanın gereğidir” dedi. 

HABER: Fehmi Rigan
.

Etiketler: AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu - Almanya Federal Meclisi - 1915 olaylarını - soykırım

Diğer SİYASET haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.dortyoltv.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemez, çoğaltılamaz. Sitemizde yayınlanan haberler çeşitli kaynaklardan derlenmiştir. emre3357@gmail.com - 0543 558 33 57
haberyazilimi.com - copyright © 2012-2016 dortyoltv.com