1 Kasım’da AKP Yükselmezse Erdoğan Gider mi? | Dörtyol Haber Ajans - En Son Güncel Son Dakika Haberleri
.::Amanos FM 98.1 Frekansı Dinliyorsunuz::.

.:: Reklam ve İlanlarınız İçin: 0546 546 17 61 ::.
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>1 Kasım’da AKP Yükselmezse Erdoğan Gider mi? 01.09.2015 10:27

1 Kasım’da AKP Yükselmezse Erdoğan Gider mi?

1 Kasım’da AKP Yükselmezse Erdoğan Gider mi?

Türkiye, bağırttıra bağırttıra yeni bir seçime götürülüyor. Ne için, kim için? Bu soruların tek adresi var, o da Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan! 32 gün süreyle AKP ve CHP “İstikşafi Görüşmeler” yaptılar. İki partinin liderinin görüşmesine 2 gün kala Erdoğan AKP ve Başbakan Davutoğlu’na “CHP ile koalisyon intihar olur!” diyerek aba altından sopayı gösterdi. Sağduyu esasına uyan hiçbir cesur hareketini göremediğimiz Davutoğlu da hemen çözüldü ve “AKP ve CHP çok başarılı görüşmeler yaptı!” dese de “Yozgatlı Berber gibi” kıvırdı. Sonra da, “Aramızda derin görüş ayrılıkları var!” diyerek yan çizdi. Resmen kaçmıştı yani.

  MHP’ye de birlikte veya dışardan destekli “Seçim Hükümeti” içten pazarlığıyla geldi. Davutoğlu, her an şaplağı ensesinde hissedilen Erdoğan yüzünden koalisyonlara kapıları kapattı. Yandaş medyası ile de uzlaşamayan taraf olarak MHP’yi gösterip milleti kandırdı.

  AKP, “Siyaset” dediği hileli yollarla MHP’yi parçalamak maksadıyla oltaları saldı. Yakalananlar olsa da bu hareketle MHP’yi yok etmesi mümkün değildir. 2011 Genel Seçimleri öncesindeki kaset olayları benzeri kirli oyunlar gene sahneleniyor. O zamanki gibi MHP’yi yok edip, hayran oldukları ABD benzeri 2 partili sisteme gitmek istiyorlar. Böylece Erdoğan’a “Başkanlık” yolu açılacak. Malum ya Erdoğan “Ben onu bunu bilmem. 10 Ağustos’tan sonra Türkiye’de yeni bir yönetim sistemi var. Anayasa’yı bana uydurun!” demişti. Anlayacağınız “Minare çalınmış, şimdi kılıf aranıyor!”

  Erken Genel Seçimlerine 2 ay kaldı. AKP’den yeni siyasi hamleler (veya hileler) sürpriz sayılmamalı. CHP Genel Başkanı Baykal’a ve MHP’li yöneticilere yapılan kaset komploları unutulmadı. Bir de kendi silahlı kuvvetlerini kâğıttan kaplana döndürmek için yapılanlar var. Ergenekon, Balyoz, Fuhuş ve Casusluk davaları gibi ipe sapa gelmez ahlaksız komplolarla en güzide komutanlar harcandı. Aileleri ve çocukları perişan edildi. Türk Silahlı Kuvvetleri enerji, prestij ve beyin kaybı yaşadı. Hepsi de AKP’nin, hatta Erdoğan’ın hâkimiyetinin pekişmesine yaradı. Sakın ha tüm bu ahlaksız girişimlerin “Demokrasi” adına olduğu söylenmesin!

  Acaba 1 Kasım seçimlerinde vatandaş can güvenliği içerisinde sandığa gidebilecek mi? Zira 25 Temmuz’dan sonra “Takke çıktı, kel göründü!” PKK terör örgütüne dokundukça tablo daha iyi belirmeye başladı. Kırsalda her türlü takviyesini, desteğini, önlemini alan örgüt, şehir içlerinde de kene gibi yapışarak yuvalanmış. Tablo beklenenden daha da berbat. “Açılım” ve “Çözüm Süreci” nakaratlarıyla millet ayaküstü 40 yalanla uyutulurken, ülkenin bazı bölgeleri alenen teröristlere teslim edilmiş. “Bu bölgeler nereleri?” diyen varsa, “Özel Güvenlik Bölgesi” ilan edilen yerlere baksın yeter.

  Terör örgütü hedef değiştirmiş. Artık savunmada da kalmıyor. Şehir içinde veya kırsalda önceden belirlenmiş, hatta planlanıp üstü HDP’li belediyelerin araçlarıyla kapatılıp asfaltlanmış yollara tuzaklar kurmuş. Ne büyük gaflet değil mi? Peki “Bu HDP ile hükümet kurmam!” diyen MHP’ye acımasızca saldıranlara ne demeli?

  Terör örgütü, polis ve jandarmayı hedef almış. Bölgede devlet ve millet adına iş yapan, halkın yararına altyapı çalışması yapan şirketleri hedef almış. Şantiye basıp iş makinelerini yakıyor. Bölgede devletle bir “güç mücadelesi” veya “hâkimiyet mücadelesi” iddiası içerisinde.

  Bu tablo içerisinde hemen her gün bırakın anaların ağlamamasını, milletin anasını ağlatan ve hıyaneti aratmayan AKP’nin gafletleri ortaya dökülüyor. Ülke de şehitliğe bürünüyor. Seçim güvenliği sağlanıp sağlanamayacağı da şüpheliyken seçimlere gidiliyor. Belki de tekrar İmralı’yla yeni bir “barış çubuğu” içilecek ve PKK’ya yeni vaatler verilecek. “Süreç başarıyla işliyor!” denilerek, millet gene uyutulacak. Veya son anketlerde AKP’nin tek başına iktidar şansı yoksa, “Savaş hali var!” denilerek, seçimler Cumhurbaşkanı tarafından ertelenecek.

  Son Söz: Türkiye sadece Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın iki dudağının arasına hapsedildi. Merak eden var mı bilmem. Acaba seçim sonucunda AKP oy kaybederse, Erdoğan tası tarağı toplayıp gider mi? Yoksa yeni oyunlar mı tezgâhlanır? Malum ya, bu konuda “Ustalık” dönemindeler…

http://www.dortyoltv.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemez, çoğaltılamaz. Sitemizde yayınlanan haberler çeşitli kaynaklardan derlenmiştir. emre3357@gmail.com - 0543 558 33 57
haberyazilimi.com - copyright © 2012-2016 dortyoltv.com