AKP’nin Ermeni Açılımı, Teslimiyete Dönüştü! | Dörtyol Haber Ajans - En Son Güncel Son Dakika Haberleri
.::Amanos FM 98.1 Frekansı Dinliyorsunuz::.

.:: Reklam ve İlanlarınız İçin: 0546 546 17 61 ::.
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>AKP’nin Ermeni Açılımı, Teslimiyete Dönüştü! 16.04.2015 23:30

AKP’nin Ermeni Açılımı, Teslimiyete Dönüştü!

AKP’nin Ermeni Açılımı, Teslimiyete Dönüştü!

MHP Haty M.Vekili Adayı Yavuz:

AKP’nin Ermeni Açılımı, Teslimiyete Dönüştü!

 

    Evet, ne yazık ki Avrupa Parlamentosu (AP), 1915 Ermeni zorunlu göçünü (Tehcir), “soykırım” olarak nitelediği ve Türkiye’ye geçmişiyle yüzleşerek “tanıma” çağrısı yaptığı kararı ezici çoğunlukla kabul etti. Bu kararın bağlayıcı özelliği yok. Hatta 28 AB ülkesinden sadece 11’i  1915 olaylarını “soykırım” olarak tanıyor. Ama AP’de ezici çoğunlukla alınan bu kara, Türkiye’nin AB’den AKP sebebiyle aldığı en büyük hasardır.

    AP’nin kararında “Osmanlı İmparatorluğu’nda 1.5 milyon masum Ermeni’nin hayatını kaybettiği vurgulanarak yaşanan olayların ‘soykırım’ olduğunun altı çiziliyor. İnsanlığa karşı tüm suçlar ve soykırımlar kınanırken bunların inkârına yönelik her teşebbüs esefle karşılanıyor.”

    Türkiye, 100. yıl anmalarını fırsat olarak değerlendirerek arşivlerini açmaya, geçmişiyle yüzleşmeye ve “Ermeni soykırımını” tanımaya yönelik çabalarını sürdürmeye böylelikle Türk ve Ermeni halkları arasında gerçek uzlaşma yolunu açmaya teşvik ediliyor. Oysa Türkiye, zaten arşivlerini açmadı mı? Açmayan Ermenistan değil mi?

    Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun taziye içeren ve Osmanlı Ermenilerine yönelik zulümleri tanıyan açıklamaları doğru yönde atılmış bir adım olarak değerlendiriliyor. Bu şirin görünme yanlışları, gün geldi milletimize ve devletimize “suçluluğu kabul etme” olarak fatura edildi.

    Davutoğlu’nun “Ermeni Açılımı” olarak bilinen ve fiyaskoyla sonuçlanan Türkiye ve Ermenistan arasında imzalanan sınır protokollerinin ön koşulsuz şekilde onaylanıp uygulanması ısrarla tavsiye ediliyor.  Bu kabul edilemez. Bu durumu göre göre son bir yılda adeta kılını kıpırdatmayan, içeride kumpaslarla uğraşan AKP iktidarı da affedilemez.

   Daha Haziran 2014 içerisinde AKP iktidarını, Ermenistan ve Ermeni diasporası 2015’te, 1915 Ermeni zorunlu göçünü “soykırım” olarak dünya kamuoyunda kabul ettirme konusunda büyük bir gayret içerisinde olduğu yönünde uyarmıştık. TBMM Dışişleri Komisyonuna Başbakanlık ve Dışişleri Bakanlığı tarafından, alınan önlemlerin yetersiz olduğunu hatırlatmıştık. Bu kurumların “Türkiye’de Ermeni meselesi, ‘Ermeni soykırımı vardır!’ diyenler de dâhil, özgür bir tartışma ortamı vardır! Bu durum, Türkiye için bir özgürlük ve zenginliktir!” diyen zihniyeti “Yanlış yapıyorsunuz!” diyerek uyarmaya çalışmıştık. Ama biz söyledik, biz dinledik!

    Ermeni iddialarıyla ilgili olarak siyasi alanda anlaşmak mümkün değildir. Ermenilerin uzun yıllar alan çabaları, ülkelerin stratejik çıkarları buna engeldir. 193 ülkeden 21’inin parlamentoları “soykırım” kararı aldı. Bu ülkelerde Ermeni diasporaları etkilidir.

   Türkiye’nin en güçlü olduğu sahadır. 1948’de BM’de tanımlanan “soykırım suçu” ile Türkiye’nin suçlanması mümkün değildir. Soykırım suçunun, parlamentolar yerine uluslararası yargı tarafından verilmesi şarttır.

    Ermenileri, “şirinlik” yaparak, bazı ödünler vererek ikna etmek mümkün değildir. Hele 1925 olaylarını “soykırım” diye kabullenmeye çalışmak, milletimizle, atalarımızla hem alay etmek, hem de haksız yere soykırım yapan bir millet olma suçunu yüklenmek demektir. Bunu yapmaya hiçbir kimsenin hakkı yoktur. Hele de Başbakan Davutoğlu’nun Başdanışmanı olan biri bile “soykırımı” kabullenmektedir. Bu nasıl Hükümet, bu nasıl Başbakan? Türkiye’nin Başbakanı, nasıl olur da Türkiye aleyhine konuşan birini Başdanışman yapar? Türkiye bu kadar yanlış yönetilebilir mi? Milletimizle adeta alay edip, atalarımızın kemikleri sızlatılabilir mi?

    Milletçe AKP iktidarının dış politikadaki tüm yanlışları gibi, Ermeni meselesindeki yanlışlarını da kınıyor, hatta “Yazıklar olsun!” diyerek haykırıyoruz. Yönetemiyorsunuz, o halde çekilin. Türkiye’yi ehil eller yönetsin!

http://www.dortyoltv.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemez, çoğaltılamaz. Sitemizde yayınlanan haberler çeşitli kaynaklardan derlenmiştir. emre3357@gmail.com - 0543 558 33 57
haberyazilimi.com - copyright © 2012-2016 dortyoltv.com