Davutoğlu’na Göre Terörün Belini Kırmak! | Dörtyol Haber Ajans - En Son Güncel Son Dakika Haberleri
.::Amanos FM 98.1 Frekansı Dinliyorsunuz::.

.:: Reklam ve İlanlarınız İçin: 0546 546 17 61 ::.
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>Davutoğlu’na Göre Terörün Belini Kırmak! 03.10.2015 16:40

Davutoğlu’na Göre Terörün Belini Kırmak!

Davutoğlu’na Göre Terörün Belini Kırmak!

Başbakan Davutoğlu, “Türkiye`ye dönük terör tehdidinin beli kırılmıştır!” dedi. Onun bu sözü sarf ettiği gün, Jandarma Özel Harekât Timlerinin tabur komutanı Binbaşı Yavuz Sonat Güzel,  Tunceli’de teröristlerle çatışmada şehit düştü. Bu nasıl bel kırmaysa dedirten bir üzüntü duyduk.

  Terörle mücadelenin yoğun olduğu Doğu ve Güneydoğu illerindeki öğretmenlerle yapılan ankete katılanların %89’u, bölgedeki okullarda eğitim-öğretimin başlayamayacağını, başlasa bile sağlıklı yürümeyeceğini düşünmektedir. Hakkâri ve Şırnak’taki katılımcıların %97’si eğitim öğretimin sağlıklı bir şekilde yapılmasının mümkün olmadığını belirtmektedirler. Can güvenliği endişesi bulunan eğitimcilerin %41’i tayin isterken, ankete katılan 10 öğretmenden 3’ü (%32’lik kesim) ise mesleği bırakmak istemektedir.

  Bayram günleri dâhil, dur durak bilmeyen, son bir haftanın bir kısmı aşağıda özetlenen terör faaliyetleri düşünülürse “terörün belini kırmak”la neyin kast edildiği anlaşılamamaktadır:

 • Silopi’nin Çalışkan Beldesi’nde geçici köy korucusu ve aynı zamanda 2 ayrı mahallenin muhtarlarından biri teröristlerin saldırıya uğrarken, diğeri yaralandı.

 • Tunceli’nin Hozat İlçesi’nde teröristler, İlçe Emniyet Amiri’nin otomobile, otomatik silahlarla ateş açtı. Saldırıda İlçe Emniyet Amiri ile polis memuru ağır yaralandı.

 • Mardin’in Nusaybin İlçesi’nden geçen İpek Yolu’nun, Cizre yönündeki Yolbilen mevkiinde, PKK’lı teröristlerin yola döşediği bomba uzaktan kumanda ile patlatıldı.

 • Şırnak’ın Silopi İlçesi’nde harabe bir evin yanında meydana gelen patlamada ölen ve yaralanan olmazken, çevredeki birçok ev ve işyerinde maddi hasara meydana geldi.

 • Hakkâri’nin Şemdinli İlçesi Derecik Beldesi’nde 34. Hudut Taburu Kamışlı Tepe üssüne PKK’lılarca 4 ayrı noktadan havan ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi.

 • Tunceli’nin Pülümür ilçesi yakınlarında teröristler tarafından durdurulduktan sonra devam etmesine izin verilen araca ateş sonucunda araçtaki 5 kişiden 1’i yaralandı.

 • Diyarbakır’ın Silvan İlçesi’nde sivil kıyafetle görev yaptığı birliğe giden bir Uzman Çavuş (Mehmet Ali Sarak), PKK’lı teröristlerin silahlı saldırısı sonucu şehit oldu.

 • Arife günü gecesi Bingöl-Elazığ karayolu, Kurudere mevkiinde PKK tarafından kesildi. Müdahale için bölgeye giden özel harekât polislerinin bulunduğu zırhlı araca düzenlenen roketatarlı saldırıda 3 polis ve bir vatandaş yaralandı.

 • Kurban Bayramının ilk gecesi Mardin’in Nusaybin İlçesi’nde Bagok Dağı girişindeki Gürün Jandarma Karakolu’na teröristlerce roketlerle saldırı düzenlendi.

 • PKK, Kurban Bayramı’nda Beytüşşebap İlçe Jandarma Komando Komutanlığı, Ayvalık Tabur Komutanlığı ve Taşarası Jandarma Karakolu ile polis karakoluna otomatik silahlarla saldırdı. 2 uzman çavuş şehit olurken, 8 asker, 6 polis ve 1 köy korucusu yaralandı. Biri ambulans sürücüsü olmak üzere, 4 de sivil hayatını kaybetti.

 • Bayramın 3’ncü günü Tunceli’nin Çiçekli Köyü kırsalındaki çatışmada, İl Jandarma Komutanlığı’nda görevli bir binbaşı (Yavuz Sonat Güzel) şehit oldu. Aynı gün Giresun’un Güce ilçesinde jandarma karakoluna teröristlerce taciz ateşi açıldı.

 • 28 Eylül 2015 (pazartesi) sabah saatlerinde Bitlis’in Tatvan ilçesinde PKK’lı teröristlerce saldırıda bulunuldu. 27 Eylül akşamı geç saatlerde Siirt’in Kurtalan ilçesinde de PKK teröristleri askeri birliğe uzun namlulu silahlarla ateş açtılar.

 • 29 Eylül’de de Şemdinli-Yüksekova yolunda 2 asker, Batman’da 1 polis şehit. Van’da okula roketlerle saldırı…

  Bu arada ABD yönetimi, PKK’nın Suriye kolu PYD’ye bağlı silahlı YPG’ye destek veriyor.

  Son Söz: PKK terör örgütünün Suriye uzantısı PYD konusunda Türkiye ile ABD 180 derece farklı düşünmektedir. Türkiye, hem PKK ile mücadelede başarıya ulaşmak, hem de Suriye’deki oldubittilere karşı ABD’yi PYD konusunda ikna etmek durumundadır. Aksi halde “Aç tavuk kendisini buğday ambarında görürmüş!” deyişinde olduğu gibi, kendimizi kandırır dururuz.

Celalettin Yavuz, 3.10.2015, cyavuz53@gmail.com  

http://www.dortyoltv.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemez, çoğaltılamaz. Sitemizde yayınlanan haberler çeşitli kaynaklardan derlenmiştir. emre3357@gmail.com - 0543 558 33 57
haberyazilimi.com - copyright © 2012-2016 dortyoltv.com