Dörtyol ve Erzin`in düşman işgalinden kurtuluşunun 94. yılı | Dörtyol Haber Ajans - En Son Güncel Son Dakika Haberleri
.::Amanos FM 98.1 Frekansı Dinliyorsunuz::.

.:: Reklam ve İlanlarınız İçin: 0546 546 17 61 ::.
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>Dörtyol ve Erzin`in düşman işgalinden kurtuluşunun 94. yılı 09.01.2016 20:00

Dörtyol ve Erzin`in düşman işgalinden kurtuluşunun 94. yılı

Dörtyol ve Erzin`in düşman işgalinden kurtuluşunun 94. yılı

Bugün Türk tarihine, Erzin ve Dörtyol’un tarihine, Hatay’ın tarihine altın harflerle kazınan kahraman atalarımızla gurur ve onur duyduğumuz bir gündür.

Bugün Mehmet Çavuşların, Kara Hasan Paşaların, Danaborukların Deliağaların, Kocaoğlanların, Muhacir Hasanların, Ömer Hoca’nın oğlu Mehmet ve Ahmetlerin, Söğütlü Cerid’in oğlu Süleyman’ın, Döne’nin oğlu Mehmet’in, Çolak Mustafa’nın, Gölpınarlı Deli Ökkeş’in, Akbez’den Fadıkların Ahmet Ağa’nın, Morca’nın oğlu Kere Mehmet’in, Hızır’ın oğlu İbrahim’in, Papanoğlu Mustafa’nın, Çaylı’dan Gavur Hacı’nın, Kara Ahmet’in ve daha ismini zikredemediğimiz pek çok atamızın destanlaştığı gündür!

Bugün, aynı zamanda bu güzel yurt köşesinin teröristlere de, tabiatı parçalayıp talan etmeye kalkabilecek açgözlülere karşı atalarımızı düşünerek koruma günüdür de!

Yani güzel Erzin’in ve dünya incisi Dörtyol’un doğal örtüsünün korunmasını da anma günüdür! Teknolojiyle bu güzel beldeyi yok etme değil, daha da yaşanılır halde tutma günüdür. Çünkü Erzin ve Dörtyol’u kurtaranlar, buraları harap etmeyi değil, daha yaşanılır halde tutmayı isterlerdi! Tabii milletimize ait bu vatan parçasının hiçbir kimseye verilemeyeceğini de…

Kıymetli Dörtyollu ve Erzinli hemşerilerimin düşman işgalinden kurtuluş gününü içtenlikle kutlar, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bizlere bu güzel memleketi hayatları pahasına koruyup teslim eden kahraman atalarımızı rahmet, minnet, hürmet ve sevgiyle yad ediyorum. Mekanları da, bize bahşettikleri yerler de Cennet olsun!

Saygı ve sevgilerimle.

Prof.Dr. Celalettin Yavuz 

http://www.dortyoltv.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemez, çoğaltılamaz. Sitemizde yayınlanan haberler çeşitli kaynaklardan derlenmiştir. emre3357@gmail.com - 0543 558 33 57
haberyazilimi.com - copyright © 2012-2016 dortyoltv.com