MHP Hatay Milletvekili Adayıyım | Dörtyol Haber Ajans - En Son Güncel Son Dakika Haberleri
.::Amanos FM 98.1 Frekansı Dinliyorsunuz::.

.:: Reklam ve İlanlarınız İçin: 0546 546 17 61 ::.
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>MHP Hatay Milletvekili Adayıyım 09.04.2015 09:00

MHP Hatay Milletvekili Adayıyım

Çoğunluğu Hataylı olan pek kıymetli okurlarım, kardeşlerim!

Çoğunluğu Hataylı olan pek kıymetli okurlarım, kardeşlerim! 7 Nisan 2015 itibariyle MHP’den Hatay 2. sıra Milletvekili adayıyım. Bu sıralamada katkısı bulunduğuna inandığım siz sevgili okurlarıma, gazetelerinde yazılarıma ve basın açıklamalarıma ilgi gösteren Hatay’ın muhteşem yerel basınına, MHP Hatay İl ve İlçe teşkilatlarına, Ülkü Ocakları, Kadın Kolları, İl-ilçe delegeleri, STK yöneticilerine şükranlarımı sunuyorum. Kısmet olur da Meclis’te sizleri temsil etme fırsatı bulabilirsem, bunu en iyi şekilde yapmaya çalışacağımdan emin olabilirsiniz.

   7 Nisan akşamı seçilme şansı yüksek yerde aday olduğumu öğrendiğimde fazla sevinemedim. Çünkü haftalardır adeta kader birliği yaptığımız Hatay’ın diğer milletvekili aday adayı kardeşlerimizle kardeşliğimizi pekiştirmiştik. Onların az da olsa duyabileceği üzüntü üzerine sevinmek mümkün değildi. Görebildiklerime o esnada uğrayarak gönüllerini almaya çalıştım. Göremediklerime ise telefonla ulaşmaya çalıştım. MHP ve 3 Hilal için haftalarca emek sarf eden bu kardeşlerime bir kez daha teşekkür ediyor, yollarının açık olmasını diliyorum.

   Hatay’da diğer partilerin listelerine olduğu gibi, MHP’nin aday listesine de tepki vardı. Bu tepkinin “Ülkücü” ve “Milliyetçi Hareket” çerçevesinde tutulduğunu, ayyuka çıkarılmadığını, partimize halel getirmeyecek şekilde ve kısa bir sürede yatıştığını görmek çok güzel. Zaten kardeşlerimizin ve hemşerilerimizin olgunluğuna yakışan da budur. Hepsine de teşekkürler!

   1948’de merhum Mareşal Fevzi Çakmak’ın liderliğindeki Millet Partisi’yle başlayan milliyetçi hareketin kutlu yürüyüşü, 1965’te merhum Alparslan Türkeş’in CKMP’ndeki Genel Başkanlığı ve 1969’da MHP’yle ismiyle 46 yılı gerilerde bıraktı. Yani koca bir çınar. Ama içi boş değil, giderek dolan, büyüyen yükselen bir çınar. Hatay’da ve Türkiye’de yükselen yıldız!

   Hataylı kıymetli okurlarım şunu iyi bilirler ki, Celalettin Yavuz MHP’lidir ama bu sütunda doğrudan MHP siyasetini pek nadir yapar. Daha ziyade dış politika ve güvenlik politikası konularına odaklıdır. Toplumun az bir kesiminin ilgi duyduğu bu ciddi ve önemli konularda da belli bir okur kitlesine sahiptir.

   Tabii ki Hatay’ın pek çok sayıdaki sorunlarını da bu sütunlarda dile getiriyorum. Hatay’ın ve Hataylı hemşerilerimin çözüm bekleyen bu sorunlarını başta siyasi iktidar olmak üzere, devletin en üst düzeydeki görevlilerine (vali, büyükşehir belediye başkanı ve diğer bürokratlar) bildirmeye de özen gösteriyorum. Tüm bu uğraşlarımda en büyük destek kuşkusuz ki Hatay’ın yerel basınından gelmektedir.

   Hatay’la ilgili sorunlara değinirken de icraattaki yanlışları ve eksiklikleri sebebiyle özellikle AKP iktidarını eleştiriyorum. Büyükşehir Belediyesini zaman zaman uyarıyorum. Ama bunlar sadece bir “muhalif” olmam sebebiyle değil, Hataylı kardeşlerimin çok daha huzurlu, sağlıklı, eğitimli, müreffeh ve mutlu bir hayatı hak ettiğine inandığım içindir.

   Eleştirilerimde hakaret, küfür, yalan ve yanlışa yer vermemeyi ilke edindim. Zaten bu özellikler sebebiyle de hiçbir okuyucumdan olumsuz bir tepki almadım. Aksine, “Hocam, ben AKP’liyim. Sen muhalifsin ama yazılarında hakaret ve yalan yok. Gerçekleri yazıyorsun!” diyerek, hakkımı teslim ettiklerine sıkça rastladım. Benzer ifadeleri, Dörtyol/Hatay’daki esnaf gezisi sırasında hem sıkça duydum. Hem de beni sevgi ve saygıyla bağrına bastıklarına şahit oldum. Hepsine bu vesileyle teşekkür ederim.

   12 Nisan 2015’ten itibaren yüksek tempolu bir seçim kampanyasına başlayacağız. Bu tempo içerisinde düzenli şekilde köşe yazısı yazmak mümkün olmayabilir. Hem de istemeden yapabileceğim MHP propagandasının gazete sahipleri tarafından kırpılma ihtimali var. Bu riske rağmen, haftada 2 kez değilse de, en az bir kez yazmaya çalışacağım. Takdir patronların.

   Son Söz: Yazılarım bundan sonra da Hatay’ın pek güzide gazetelerinde yer alır veya almaz, bunu garanti edemem. Yer almazsa, bu yazımı okuduğunuzun gazetemizde en azından seçim öncesi son yazım olarak kabul edin. Hepinizi çok seviyorum. Bu Hoca, ömrünü Türkiye ve Hatay’a vakfetti, bunu bilesiniz!   Hatay ve kendiniz için desteklerinizi bekliyorum.

Prof.Dr. Celalettin Yavuz

http://www.dortyoltv.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemez, çoğaltılamaz. Sitemizde yayınlanan haberler çeşitli kaynaklardan derlenmiştir. emre3357@gmail.com - 0543 558 33 57
haberyazilimi.com - copyright © 2012-2016 dortyoltv.com