Yeni AKP İktidarından Beklenti: Kutuplaşmanın Giderilmesi | Dörtyol Haber Ajans - En Son Güncel Son Dakika Haberleri
.::Amanos FM 98.1 Frekansı Dinliyorsunuz::.

.:: Reklam ve İlanlarınız İçin: 0546 546 17 61 ::.
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>Yeni AKP İktidarından Beklenti: Kutuplaşmanın Giderilmesi 04.11.2015 15:15

Yeni AKP İktidarından Beklenti: Kutuplaşmanın Giderilmesi

Yeni AKP İktidarından Beklenti: Kutuplaşmanın Giderilmesi

1 Kasım 2015 Genel Seçimlerinden alınan sonuç, muhtemeldir ki seçimi isteyen ve yaptırtan tek kişi olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı bile çok şaşırtmıştır. Umuda boşa kürek salladığı zannedilen Başbakan Davutoğlu’na piyango vurmuş gibi oldu. TRT kanallarını neredeyse muhalefetten arındırıp hem devletin, hem de yandaş medyanın kaynaklarını kullanırken, “Ne olur beni muhalefete muhtaç etmeden, tek başına hükümet yapın!” diye adeta yalvarırcasına oy isterken, “Sana %44 verelim, uğraşma!” deseler havada kabul ederdi. Zaten tüm anket firmalarının tahminlerinde ters köşe olmaları da bunu açıkça gösteriyor.

  Siyaset çok ilginç. Aradan daha 5 ay bile geçmeden ne oldu da AKP, oylarını %8.5 arttırdı? Ekonomiye yeni bir şey mi kattı? Hayır! Aksine dolar ve avro TL karşısında tarihi rekorlar kırdılar. İşsizlik arttı, ihracat düştü, şirket iflas ve icra davaları tavan yaptı.

  Güvenlik (terör) konusunda önemli tedbirler alıp, sonuca mı ulaştı? Hayır! Türkiye’nin güneyinde Suriye ve Irak’ta iç savaş var. Hatta bu savaş önemli ölçüde Türkiye’ye de sıçramış. Daha geçenlerde Diyarbakır’da IŞİD canlı bombalarıyla 2 polis şehit oldu. Ankara’nın göbeğinde Cumhuriyet döneminin en büyük terör olayı meydana geldi. Millet bunlardan Türkiye’yi bu duruma getiren AKP iktidarını mı sorumlu tuttu? Bunun cevabı da çok garip şekilde “Hayır!”mış.

  Eğitim sistemi desek, bunun cevabı da “Hayır”dır. 13 yıldır düzelmek bir yana, eğitim-öğretim sistemi yaz-boz tahtasına döndü, öğrenciler ve veliler nerdeyse ders çalışmaya harcanacak zamanı, yeni sistemleri öğrenmeye ayırmaya başladı. Eğitimde bu kadar değişiklik yapıldı da başımız göğe mi erdi? Aksine OECD ülkeleri içerisinde sonuncu sıraya geriledik.

  Acaba sağlık sistemimiz mükemmelleşti de o yüzden mi AKP başarılı oldu diye düşünelim. Ama orada da “Hayır” dememek mümkün değil. İlaç fiyatlarının yükselmesi, vatandaşın devlete ödemesi gereken ilaç paralarının anlaşılmaz şekilde eczacılardan alınması, hemen her muayene ve sağlık kademelerini ve tetkiklerin oldukça artan ücretleri, bunu gören emekli ve yaşlı insanların sağlık teşekküllerinden kaçmalarını düşünüyorum da, şaşmamak elde değil.

  Acaba çiftçiyi mi mutlu, huzurlu ettiler diye düşünüyorum. Orada da “Hayır!” çıkıyor. Örneğin Hatay bölgesinde narenciye ve nar üreticileri perişan edildi.

  Acaba devlet memurlarının, hele de gece gündüz demeden çalışan polis ve jandarma personelinin, ya da öğretmenlerimizin ekonomik durumunu mu düzeltti diye düşünüyorum. Orada da ne yazık ki “Hayır!” deniyor.

  Ya adalet sistemi? Türk Silahlı Kuvvetlerinin adeta canına okuyan Ergenekon, Balyoz, Kafes, Casusluk ve Fuhuş, İnternet Andıcı vb kumpas davalarını gördükten, basın ve yayına uygulanan acımasız baskılardan sonra, 17-25 Aralık’taki gibi yolsuzlukların kapatılması düşünüldüğünde, burada da cevap “Hayır!” değil midir? AKP’nin adalet anlayışı ve sistemi muhtemelen karnedeki en düşük notuydu.

  Millet için son derece önemli olan bu sağlık, ekonomi, eğitim, güvenlik, kişisel ekonomik güvence vb konular düşünüldüğünde, AKP’nin karnesinin bırakın “İyi” olduğunu söylemek, “kırık” demek çok daha uygundu. Hele de Dış Politika, tam bir felaketti…

  AKP’nin karnesindeki bu kadar kırık not nasıl oldu da, kamufle edildi, milletin gözünden kaçırıldı? Nasıl oldu da millete ayaküstü 40 yalanla bunlar unutturuldu? Bunun mutlaka iyi analiz edilmesi lazım. Biz ne kadar AKP’nin yanlışlarını yazarsak yazalım, ortada bir gerçek var: “Hiçbir mazeret, zaferin yerini tutamaz!”

  Son Söz: 1 Kasım 2015 Genel Seçimleri gösterdi ki, 5 ay içerisinde milletin iradesinde çok önemli değişiklikler yapılabiliyormuş. Burada “Algı Yönetimi”nin etkisi ve algı yönetiminde medyayı zamanında ve yerinde kullanmanın önemi açıkça ortaya çıktı. Vatandaş gerçeklere değil, “Gerçek olduğunu zannettiği” umuda doğru koşuyor. Biz de yeni AKP iktidarından şunu bekliyoruz: Kutuplaşmayı bir an önce bitirin. Muhalefetle asgari müştereklerde bir araya gelin!

Not: 1 Kasım Genel Seçimlerinin milletimize ve devletimize hayırlar getirmesini dilerim.


http://www.dortyoltv.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemez, çoğaltılamaz. Sitemizde yayınlanan haberler çeşitli kaynaklardan derlenmiştir. emre3357@gmail.com - 0543 558 33 57
haberyazilimi.com - copyright © 2012-2016 dortyoltv.com