AK Parti Aday Adayı Tanıtım Toplantısı | Dörtyol Haber Ajans - En Son Güncel Son Dakika Haberleri
.::Amanos FM 98.1 Frekansı Dinliyorsunuz::.

.:: Reklam ve İlanlarınız İçin: 0546 546 17 61 ::.
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>AK Parti Aday Adayı Tanıtım Toplantısı 28.02.2015 00:11

AK Parti Aday Adayı Tanıtım Toplantısı

Aday adaylık müracaat süresi sona eren Adalet ve Kalkınma Partisinde 100 civarı aday adayı var ve Hatay`ın tüm ilçelerinde aday tanıtım toplantıları yapmakta.

7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak 25. dönem milletvekilliği aday adaylık başvuru süresi AK Partide sona erdi CHP`de bitmek üzere, MHP`de ise 12 Mart tarihinde başlıyor.

Bilindiği üzere Hatay ilimiz 10 milletvekili ile mecliste temsil ediliyor. 5 vekil AK Parti`de, 4 vekil CHP`de ve 1 vekil de MHP çatısı altında.

25. dönem milletvekili seçimlerinde de sayı yine 10 fakat bu kez, hem iktidar hem de muhalefet partilerinde yeni isimler var.

Aday adaylık müracaat süresi sona eren Adalet ve Kalkınma Partisinde 100 civarı aday adayı var ve Hatay`ın tüm ilçelerinde aday tanıtım toplantıları yapmakta.

Temayül yoklaması öncesinde Erzin, Dörtyol ve Payas ilçelerin de de bu hafta içinde tanıtım toplantısı yapıldı.
Her aday 2`şer dakikalık süre ile kendini tanıtma fırsatı buldu.

100 civarında aday adayı var iken tanıtım toplantısına bu sayının yarısının katılmadığını gördük.
Elbette bazıları Ankara`da bazıları ise özel gerekçelerle katılmamıştır. 
Aday adaylarının hemen hemen hepsini tek tek dinledim.
Kurucu Genel Başkan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hedef 2023 yeni Türkiye vurgusunu hemen hemen tüm aday adayı yaptı.

Bazı aday adayları heyecanlarına yenik düşererken, bazıları da ellerindeki küçük not kağtlarına bağlı kalarak konuşmalarını yaparken, tecrübeli isimlerin hem hibatet tecrübesi hem de siyasetteki görevleri ile bu durumdan etkilenmediler. ( Örnek, Fatma Görgen Selimoğlu, Av. Abdullah Arıcan,  Av. Mustafa Özbolat, Süleyman Tenekecioğlu, Ahmet Atım, Osman Nur..)

Bazı aday adayları ise hem hitabet noktasındaki eksiklikleri hem de vucut dillerini kullanmakta yetersiz kalması yeterince hazır olmadığı görüntüsünü verdi.

Bunun yanısıması salondaki kalabalık tarafından da alkış ve tezahürat olarak rekasiyon buldu.

Şunu belirmek sanırım haksızlık olmaz. Aday adayı olup da Meclis çalışmaları haricinde yani mevcut milletvekilleri haricinde aday tanıtım toplantısına iştirak etmeyenlerin temayül yoklamasında yer almaları mümkün gözükmemekte.

Dörtyol, Erzin ve Payas bandında şuanda 1 Miletvekili bulunan AK Parti`de yeni dönemde kaç ismin yer alacağı merak konusu. Bunun yanısıra bu yıl kadın aday adaylarının çokluğu Hatay`dan kadın vekil göndereceğinin kuvvetli bir işaretiydi.

Dörtyoldaki aday adayı tanıtım toplantısını seyredenler arsında eski Hatay Milletvekili İsmail Soylu da en ön sırada bazen gülerek bazen de alkışlayarak dinledi. 

Aday adayı tanıtım toplantısı sonunda şunu açıkça söyleyebilirim ki en zor kararın İskenderun, Dörtyol, Erzin ve Payas ilçelerinde verileceği gerçeğiydi.

http://www.dortyoltv.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemez, çoğaltılamaz. Sitemizde yayınlanan haberler çeşitli kaynaklardan derlenmiştir. emre3357@gmail.com - 0543 558 33 57
haberyazilimi.com - copyright © 2012-2016 dortyoltv.com