Değişim ve Yeni MHP | Dörtyol Haber Ajans - En Son Güncel Son Dakika Haberleri
.::Amanos FM 98.1 Frekansı Dinliyorsunuz::.

.:: Reklam ve İlanlarınız İçin: 0546 546 17 61 ::.
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>Değişim ve Yeni MHP 09.02.2015 00:00

Değişim ve Yeni MHP

Yenilenmeye Hatay`da hafta sonu kurultay havasında yapılan kongrede MHP `de katıldı.


  Demokrasinin olmazsa olmazı şüphesiz siyasi partilerdir. Ve bu partiler zaman içerisinde kendini yenilemek mecburiyetindedir.

Bu yenilenmeye Hatay`da hafta sonu kurultay havasında yapılan kongrede MHP `de katıldı.
Yüksek İnşaatMühendisi Lütfü Kaşıkçı yeni İl Başkanı oldu.
Kongrede neden Lütfü Kaşıkçı sorusunun cevabı da geniş yer buldu.
MHP Hatay Milletvekili A. Şefik Çirkin "Birileri şimdi çıkıp Sayın Kaşıkçı Dörtyol olaylarından dolayı 55 yıl ile yargılanıyor" diyecek. Evet doğrudur bazı güç odakları Dörtyol`da istediği ayaklanmayı bizim ve bizim gibi sağduyulular sayaseinde başaramadğından sanık sandaliyesine bizi oturtmak istediler. Ben de o davanın 2. numaralı sanığıyım. İçimiz rahat " diyerek noktayı koydu

Kongrede konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adal`ın tespitlerinden bir şey çok dikkat çekiciydi.
O`da Şefik Çirkin`in Suriye konusundki bilgi ve birikiminin Hükümet yetkililerine önererek bundan istifade edilmesi gerektiğini söylemesi oldu.

Peki salonu dolduran ve Hatay`ın hemen hemen her ilçesinden kongreye gelenlerin talepleri neydi diye sorarsanız. Şüphesiz "değişim" yanıtını alacaksınız.

Kırıkhan`lı, İskenderunlu, Reyhanlılı, Erzinli, Dörtyollu kısaca tüm Hatay  değişim bekliyor.

Nedir bu değişim?

MHP`nin Hatay`da Erzin, Dörtyol, Payas ve İskenderun bölgesinde ciddi manada bir oyu var ve bu oyların üzerine yeni bir yönetimle ve yeni bir anlayışla Hatay`da en az 3 Milletvekili ile temsil edilmesini sağlayacak oy artışını sağlayacak bir değişim.

Lütfi Kaşıkçı genç dinamik, Ocak Başkanlığı deneyimiyle teşkilat yapısını bilen taze bir kan. Önümüzdeki süreçte bizlerde bekleyip bu değişimin ne ölçüde katkısı olacağını göreceğiz.

Şefik Çirkin Şov

Muhtemel 1. sıra Milletvekili adayı, Salondaki katılımcıları ayağa kaldırıp alkışlatabilen ve bir anda coşkuyu yükselten isim tecrübeli siyasetçi ve Hatay Milletvekili Şefik Çirkin oldu. Hatay`da 3 Milletvekilliğinin göründüğünü belirten ve konuşmasının başından sonuna kadar hem kürsüye hem de salona hakim olması deneyiminin ve hitabetteği ustalığının bir sonucu olsa gerek.

Yusuf Soylu Süprizi

Seçimle Karakese Belediye Başkanlığını kazanıp Büyükşehir yasasıyla son bulan, MHP`nin Dörtyol`da mikenk taşlarından biri olan Yusuf Soylu son kongrede İl Yönetiminde adının olması herkez tarafından hem süpriz olarak görüldü hem de büyük bir heyecan yarattı.

Çünkü Yusuf Soylu isminin MHP Hatay İl Yönetiminde olması, bu bölge için gerek Milletvekilliği sıralamasında gerekse MHP`nin Hatay siyasetinde başta Dörtyol olmak üzere ciddi anlamda söz sahibi olması demek.

Dörtyol`dan İl Genel Meclis Üyeliği yapmış ve Dörtyol Belelediye Meclis üyeliği yapan Ali OK`da Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, İlçe Başkanı Şerif Türker`in yanısıra Üst Kurul`da adının olması başka bir süpriz olarak değerlendirildi.

Milletvekili aday adaylığı için kamuoyunun bir kısmında adı geçen Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Mete Aslan`ın kongrede ne adı ne de esamesi vardı. Diğer aday adaylarının hepsi kongrede yer aldılar.

 Bir parantez de CHP Hatay Milletvekili aday adaylarına açmak gerekiyor.

Zia CHP Hatay Milletvekili aday adaylarından Ahmet Yetişen de kongrenn sonuna kadar salonda kaldı. Sıcak bir ilgiyle karşılanan Yetişen ve yine CHP’den Hatay Milletvekili aday adayı olan Servet Mullaoğlu ayrı ayrı oturmayı tercih etti.

Sonuç olarak, MHP`liler bir değişim istiyordu. Bu değişimi de ilçe kongrelerini tamamlayıp yeni ilçe başkanları ile uyum içerisinde çalışacak aynı zamanda yeni bir heyecan getirecek bir iism aranıyordu o isim de Lütfi Kaşıkçı oldu.

Yaklaşan genel seçimler öncesi bu değişimin MHP`ne ne ölçüde katkısı olacağını hep birlikte seyrdip göreceğiz.

http://www.dortyoltv.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemez, çoğaltılamaz. Sitemizde yayınlanan haberler çeşitli kaynaklardan derlenmiştir. emre3357@gmail.com - 0543 558 33 57
haberyazilimi.com - copyright © 2012-2016 dortyoltv.com