Milletvekili listeleri ne anlatıyor? | Dörtyol Haber Ajans - En Son Güncel Son Dakika Haberleri
.::Amanos FM 98.1 Frekansı Dinliyorsunuz::.

.:: Reklam ve İlanlarınız İçin: 0546 546 17 61 ::.
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>Milletvekili listeleri ne anlatıyor? 19.09.2015 00:00

Milletvekili listeleri ne anlatıyor?

Peki bu liste neyi anlatıyor? MHP`de değişimi, CHP`de mevcutu koruyup bu defa 5 vekil çıkarma planını, AK Parti`de ise mevcut sayıyı korumanın ipuçlarını bizlere veriyor.

  Hiç kuşkusuz seçim süreçlerinin en heyecanlı anı milletvekili listelerinin açıklandığı andır.
Elbette seçimin kaderini listeler belirlemiyor ama önemli etkisi olduğu da bir gerçek. Bu yüzden iddialı partiler listelerini parti geleneğinden ve toplumla bağı olan siyasi aktörlerden oluşturmaya çalışıyor. Doğal olan da bu... 1 Kasım erken genel seçimleri için dün son gündü ve siyaset kulislerinde heyecan doruktaydı.

Ve listeler açıklandı.

MHP

İlk açıklayan parti MHP `de sabahın erken saatlerinde aday adaylarının mesajlarıya ki onlarda listede "YOKUM" ama partimleyim gibi mesajlarla Hatay`ın en süpriz listesiyle kaşımıza çıkıverdi.

MHP`de "Çirkinler" döneminin de sonu olan aday listelerinde 3. sıraya gerilyen Dörtyol ki Hatay`da MHP`nin oy deposudur. 7 Haziran`da 2. sırada iken 3. sıraya vizyoner genç ve dinamik aday Mehme Akif Terzi ile 3. sırada yer aldı.

CHP

CHP ise süpriz olmadı. Refik Eryılmaz yine listeye alınmazken eski il başkanı Mullaoğlu`na 6. sırada yer verdi. Av. Mevlüt Dudu ise yine 2. sırada yer almayı başardı.

AK Parti

Listesini en geç açıklayan parti AK Parti oldu ve süprizi 4. sıradan aday gösterilen ve seçilen genç vekil ALGAN liste dışında kalırken, Reyhanlı 4. sırada Fevzi Şanverdi ile yer aldı. Şanverdilerin ovada daha güçlü olduğunu düşünen genel merkez daha fazla oy getireceğini hesap etmiş.
5. sıra da ise 3. kez H.Bayram Türkoğlu ismi yerini korudu.

Peki bu liste neyi anlatıyor?

MHP`de değişimi, CHP`de mevcutu koruyup bu defa 5 vekil çıkarma planını, AK Parti`de ise mevcut sayıyı korumanın ipuçlarını bizlere veriyor.

1 Kasım erken genel seçimlerinde, 7 Haziran arasında nasıl bir fark olacak bekleyip göreceğiz ancak bu seçim geçen seçim gibi olmayacağı aşikar.

http://www.dortyoltv.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemez, çoğaltılamaz. Sitemizde yayınlanan haberler çeşitli kaynaklardan derlenmiştir. emre3357@gmail.com - 0543 558 33 57
haberyazilimi.com - copyright © 2012-2016 dortyoltv.com