RAMAZANI UĞURLARKEN… | Dörtyol Haber Ajans - En Son Güncel Son Dakika Haberleri
.::Amanos FM 98.1 Frekansı Dinliyorsunuz::.

.:: Reklam ve İlanlarınız İçin: 0546 546 17 61 ::.
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> RAMAZANI UĞURLARKEN… 26.07.2014 08:00

RAMAZANI UĞURLARKEN…


Rahmet, mağfiret ve bereket ayı, misafirimiz Ramazanı Şerifin son günlerini yaşıyoruz... İftarlar, sahurlar, teravihler, fitre, zekât, sadaka ve dualar hep birbirini takip etti. Fakirler, bu mübarek ayda bayram ettiler. Bu sıcak iklimde, nefsimizle mücadele etmenin en güzel örneklerini sunduk. Ramazanı idrak etmenin sevincini, ayrılacak olmanın hüznünü yaşıyoruz. Kendisini gelecek yıl tekrar misafir etmek üzere, yolcu edeceğiz. Kimimiz seneye tekrar Ramazana kavuşacağız, kimimiz ise belki ahret yolculuğuna çıkacağız. Ramazanda kazandığımız güzellikleri, sonra da devam ettirmeliyiz.

Ramazan Ayının bitiminde Arife Günü kabirleri ziyaret ederek, geçmişimize dualar göndereceğiz. Üç gün boyunca Ramazan Bayramını neşe içinde kutlayacağız. Akrabalarımızla ve arkadaşlarımızla bu günleri en iyi şekilde yaşamaya çalışacağız. Çocuklar elbette bahşişsiz ve şekersiz duramazlar. Lunaparklar çocuklarla dolup taşacak. Yaşlılarımızı, büyüklerimizi, hastalarımızı ve arkadaşlarımızı ziyaret edeceğiz. Komşularımızla bayramlaşacağız. Uzaktaki yakınlarımızdan mesajlar ve tebrik telefonları alacağız. Hastaneler, Cezaevleri, Huzur evleri ve Bakım evleri ziyaretçilerini bekleyecek.

Bayramlar, birlik ve beraberliğin sağlandığı önemli günlerdir. Sıladaki yakınlarımızı ziyaret vakitleridir. Bayramlar. Evimizde ayrılıp tatil yerlerine gitme zamanı değildir. Konumuzla, komşumuzla ve akrabalarımızla bir arada bulunmanın sevincini yaşama vaktidir.

Ramazan Bayramınızı tebrik ediyorum. Daha nice Bayramlara ulaşmak üzere…

 

http://www.dortyoltv.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemez, çoğaltılamaz. Sitemizde yayınlanan haberler çeşitli kaynaklardan derlenmiştir. emre3357@gmail.com - 0543 558 33 57
haberyazilimi.com - copyright © 2012-2016 dortyoltv.com