ELEKTRİK VE DOĞALGAZDA MUHATAP ARIYORUZ… | Dörtyol Haber Ajans - En Son Güncel Son Dakika Haberleri
.::Amanos FM 98.1 Frekansı Dinliyorsunuz::.

.:: Reklam ve İlanlarınız İçin: 0546 546 17 61 ::.
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> ELEKTRİK VE DOĞALGAZDA MUHATAP ARIYORUZ… 29.06.2014 14:00

ELEKTRİK VE DOĞALGAZDA MUHATAP ARIYORUZ…


Dörtyol, İskenderun, Payas ve Erzin; Hatay İlinin birbirine çok yakın olan ilçeleri. Bölgemizde sanayi hızla gelişiyor. Ayrıca Narenciye alanlarının çokluğu biliniyor. Elektrik enerjisi, sanayinin ve tarımın olmazsa olmazlarından. Nedense, durmadan elektrikler kesiliyor. Hele bir de rüzgâr ve yağmur varsa, kesilmeler kaçınılmaz. Vatandaşlarımız dertli, yeter artık elektrikler kesilmesin diyorlar… Payas ve Erzin ilçelerimiz, elektrik arıza merkezleri açılmasını istiyorlar. Programlı elektrik kesintilerinin abonelere duyurulmasında aksamalar var. Sanayideki makinalar, hastanelerdeki cihazlar ve evlerdeki elektronik aletler zor durumda kalıyorlar. Dolayısıyla insanlarımız çok mağdur oluyorlar. Kesinti anında, elektrik arızaya telefonla ulaşmak hiç mümkün değil.

Sokak lambalarının büyük kısmı yanmıyor. Elektrik telleri havada görüntü kirliliği oluşturuyor, bir türlü yerin altına alınamıyor. Rastgele yerlere konulan trafo ve direkler, yolları ve kaldırımları işgal ediyor. Özelleştirmeler çok alanda başarılı oldu, ancak enerjide bir boşluk olduğu ortada. Mahalli Seçimler öncesi Dörtyol’da, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Taner Yıldız’a elektrik kesintileri iletildi. Sayın Bakan hemen, tüm yetkilileri İskenderun’da bir toplantıya çağırdı. Acilen gerekli önlemlerin alınması talimatını verdi. Görüldüğü üzere, alt yapı, gerekli teçhizat, trafo ve shaft sahalarının yetersizliğinden söz ediliyor, ekipman noksanlığı kendini belli ediyor.

Ülkemizde yaylaların büyük çoğunluğunda, resmiyet olmadığı ortada. Buna rağmen yaylalarda ve yeni yerleşim yerlerinde abone olmada formalite zorlukları yaşanıyor. Bakanlıkla, şirket arasında bir iletişim kopukluğu olduğu belli. Şirket elektrik paralarını tahsil etmede hiç gecikmiyor. Vatandaşın mağduriyetini gidermede ise, maalesef hiç acele etmiyor. Bölgemizde çok sayıda sulama kooperatifi var. Borçların ödenmesinde gecikme olduğunda elektrikler hemen kesiliyor. Bu esnada, narenciye üreticisi sulamada önemli sıkıtılar yaşıyor. Kaçak elektrik kullanmak, Ülkemizin önemli gerçeği ve bazı insanlarımızın ayıbı. Bu konuda da gerekli tedbirlerin alınmasını arzu ediyorum. Abone değişikliklerinde, depozito ücretlerinden istenen fark kaldırılmalıdır. Bu sayede kolay güncelleme yapılacak, direk aboneyle muhatap olunacaktır. 21.Yüzyılda, elektrik kesintilerini çok garip karşıladığımı ifade etmek istiyorum.

Ayrıca, Dörtyol İlçemize doğalgaz hattı döşenmesi yılan hikâyesine döndü. Aradan uzun zaman geçmesine rağmen, hangi kriterlere göre doğalgaz verildiğini anlayabilmiş değilim. Halen çok evde doğalgaz yok. Sürekli bir çalışma da olmuyor.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Taner Yıldız ve diğer yetkililerin, duruma müdahale edeceğine inanıyorum.

http://www.dortyoltv.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemez, çoğaltılamaz. Sitemizde yayınlanan haberler çeşitli kaynaklardan derlenmiştir. emre3357@gmail.com - 0543 558 33 57
haberyazilimi.com - copyright © 2012-2016 dortyoltv.com