17 ARALIK KONYA`DA ÖNEMLİ BİR GÜN | Dörtyol Haber Ajans - En Son Güncel Son Dakika Haberleri
.::Amanos FM 98.1 Frekansı Dinliyorsunuz::.

.:: Reklam ve İlanlarınız İçin: 0546 546 17 61 ::.
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>17 ARALIK KONYA`DA ÖNEMLİ BİR GÜN 15.12.2015 12:03

17 ARALIK KONYA`DA ÖNEMLİ BİR GÜN

17 ARALIK KONYA`DA ÖNEMLİ BİR GÜN

Mevlâna ölüm gününe düğün günü veya gelin gecesi manasına gelen "Şeb-i  Aruz" diyordu ve dostlarına ölümünün ardından ah-ah, vah-vah edip ağlamayın diyerek vasiyet ediyordu. Kısacık ömrüne sığdırdığı gönül zenginliklerini, insanların istifadesine sunuyordu.

Mevlana şehri Konya, önemli güne hazırlanıyor. Daha doğrusu Konya, 17 Aralık`ta Şeb-i  Aruz hazırlanıyor. Dünya`nın her yerinden, Yurdumuzun her bölgesinden insanlar, Mevlana`nın çağrısına uyarak akın akın Konya’ya geliyorlar.

Mevlana`nın gel davetine uyan misafirler; farklı dinlerde,  dillerde ve renklerde salonda güzel bir birliktelik sergileyecekler. İşte Konya, işte Mevlana diyecekler.

Mevlana`nın ölüm gününü, onun deyimiyle düğün gününü hep birlikte anacaklar.

Program saatinde Konya dışında olanların gözleri, ekranlarda olacak. Mevlana özlemini onlar da duymaya çalışacaklar.

Bugün de Mevlana`nın hayatından kesitler sunulacak, dünyaya ışı tutan sözlerinden bahsedilecek.

Gözler, protokol konuşmalarını dikkatle takip edecek. Hz. Mevlana`dan övgüyle bahsedilecek. Birlik ve beraberlik mesajları verilecek.

Sema gösterileri nefesler tutularak izlenecek, Allah`a olan teslimiyetin şahane görüntüleri bizleri manevi âlemde misafir edecek.

Mevlana`nın birlik ve beraberliğin bir temsilcisi olması, insanlar tarafından takdir edilmesi, alkışlarla tasdik edilecek.

Mevlana`nın ölüme sevinerek gidişi, ölümden korkan insanlara çok güzel bir örnek olacak.

Tasavvuf müziğinin en güzel örnekleri, bizleri manevi bir dünyada gezintiye götürecek.

Konya her zaman olduğu gibi dolup taşacak. Tarihi mekânlar ziyaretçi akınına uğrayacak. İnsanlarımız Hz. Mevlana`ya karşı vazifelerini yapmanın mutluluk ve huzuru içinde memleketlerine dönmeye başlayacaklar.

Şimdiden gelecek yılın 17 Aralık tarihinin özlemini duymaya başlayacaklar. Elbette gördükleri tüm güzellikleri, çevrelerine aktarmaya çalışacaklar. Mevlana`yı anlamanın ne kadar önemli olduğunu dile getirecekler.

http://www.dortyoltv.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemez, çoğaltılamaz. Sitemizde yayınlanan haberler çeşitli kaynaklardan derlenmiştir. emre3357@gmail.com - 0543 558 33 57
haberyazilimi.com - copyright © 2012-2016 dortyoltv.com