HATAY VE ÜLKE SEVDASIYLA YANIP TUTUŞAN SAYIN ERGİN | Dörtyol Haber Ajans - En Son Güncel Son Dakika Haberleri
.::Amanos FM 98.1 Frekansı Dinliyorsunuz::.

.:: Reklam ve İlanlarınız İçin: 0546 546 17 61 ::.
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>HATAY VE ÜLKE SEVDASIYLA YANIP TUTUŞAN SAYIN ERGİN 17.08.2014 06:00

HATAY VE ÜLKE SEVDASIYLA YANIP TUTUŞAN SAYIN ERGİN


Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dava ve yol arkadaşı Sayın Sadullah Ergin. Ak Partini kuruluşunda Hatay İl Başkanlığını üstlenen, üç dönemdir de Ak Parti Hatay Milletvekili seçilen hizmet adamı Sadullah Ergin.

Ak Parti Grup Başkan Vekilliği ve Adalet Bakanlığı görevlerinde bulunan, Hatay’a ve Türkiye’ye hizmeti her zaman vazife edinmiş değerli bir Devlet Adamımız. En büyük sevdası olan Dörtyol Hassa Tünel Projesinde, tek amacı Mecnunu Leyla’sına, Kerem’i Aslısına kavuşturmak için çok mücadele etti. Hatay’da öte yüz beri yüz kavramlarının kaldırılması için önemli bir adım başlattı. Hatay’ın her yerini, hizmetleriyle nakış gibi ördü. Ulaşmadık ve uğramadık yer bırakmadı, hep insanlarla iç içe oldu. Hatay’a daha önce gelmeyen hizmetleri Ak Parti Hükümetleri döneminde telafi ederek, adeta hizmet sağanağını başlattı.

Hatay’ın Büyükşehir olması için çok çalıştı. Gizli güçlerin işbirliği yapmaları sonucu, Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini çok az farkla kaybetti. Kimseye küsmedi, takdir böyleymiş dedi. Vatandaş durumu anladı, ancak iş işten geçmişti. Ancak her zaman vefasıyla ve samimiyeti ile milletin gönlünü kazanmasını bildi. Seçimi kendisinin değil, Hatay’ın kaybettiğini herkes açık bir şekilde gördü ve yaşadı. Buna rağmen Hatay’a hizmetten hiçbir şekilde uzak durmadı. Her zaman Hatay’da Ak Parti Bayrağını en yükseklere dikmeyi başardı. Milletvekili arkadaşlarıyla, teşkilatlarıyla, partili ve partisiz vatandaşlarıyla birlik ve uyum içinde olmanın en güzel örneklerini sundu.

Adalet Bakanı iken, önemli problemleri, tecrübesi ve pratik zekasıyla çözmeyi başardı. Reformların en önemli mimarı olmasını bildi. Ortaya çıkabilecek olumsuz pozisyonları, olumluya çevirmek için çok çalıştı. Önemli toplantıların her zaman kilit ismiydi. Bir ayağı Ankara’da, diğer ayağı da sürekli Hatay’ın her yerinde oldu. Ankara’da kapısı her zaman herkese açık oldu. Hiçbir zaman ulaşılamayan kişi olmadı. Devamlı koştu, literatüründe yorulmak hiç yer almadı. Kendisini her gün farklı bir ilçede görmek mümkündü. Düğünde, cenazede ve hasta ziyaretlerinde, milletvekilleriyle birlikte hep o vardı. Hizmetlerinde hiçbir zaman parti ayırımı yapmadı.

Her zaman Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın en güvendiği ekip arkadaşı olmayı başardı.

Sayın Bakanımız Sadullah Ergin’i önümüzdeki süreçte de önemli görevlerde görmek istiyoruz. Tecrübesiyle, başarılı çalışmalarıyla her işin üstesinden geleceğine inanıyoruz. Hatay, her zaman size minnettar kalacaktır. Hizmetleriniz unutulmayacaktır.

 

http://www.dortyoltv.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemez, çoğaltılamaz. Sitemizde yayınlanan haberler çeşitli kaynaklardan derlenmiştir. emre3357@gmail.com - 0543 558 33 57
haberyazilimi.com - copyright © 2012-2016 dortyoltv.com