HAZRET-İ EBÛBEKİR`İN CÖMERTLİĞİ | Dörtyol Haber Ajans - En Son Güncel Son Dakika Haberleri
.::Amanos FM 98.1 Frekansı Dinliyorsunuz::.

.:: Reklam ve İlanlarınız İçin: 0546 546 17 61 ::.
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>HAZRET-İ EBÛBEKİR`İN CÖMERTLİĞİ 27.04.2016 10:30

HAZRET-İ EBÛBEKİR`İN CÖMERTLİĞİ

HAZRET-İ EBÛBEKİR`İN CÖMERTLİĞİ

Bir gün Hazret-i Ebubekir ve Hazret-i Ali radıyallahü anhümâ mescidde Resulullah’ın huzurunda iken, bir kimse mescide girip selam verdikten sonra Hazret-i Ali’yi görünce, gayet mahzun olup yüzü sarardı. Hazret-i Ebubekir radıyallahü anh onun bu haline hayret etti. Namaz kıldıktan sonra, Hazret-i Ali’ye sordu: “Yâ Ali, bu kimse mescide girip seni görünce gayet mahzun oldu, benzi sarardı, hikmeti nedir?”  

Hazret-i Ali radıyallahü anh dedi ki: “Bu kimse bana yirmi bin akçe borçludur. Onun için elem çekti.”
Hazret-i Ebubekir onu çağırıp “Hazret-i Ali’ye borcun olan yirmi bin akçeyi niçin vermezsin?” dedi. O adam dedi ki: “Ya Sıddık! Allah hakkı için kudretim yoktur ki vereyim. Yoksa bir gün geciktirmezdim.” Hazret-i Ebubekir, Kur’an-ı Azim’e hürmetinden ve son derece de cömertliğinden dedi ki:
“Eğer Fatiha Suresini yarısına kadar okuyup, sevabını bana bağışlar isen, borcunu ben öderim.” O da kabul edip, güzel ses ve tecvidiyle Fatiha’yı yarısına kadar okudu. Hazret-i Ebubekir buyurdu ki:
“Eğer tamamını okursan, yirmi bin akçe daha vereyim.” O da Fatiha Suresinin tamamını okudu. Hazret-i Ebubekir radıyallahü anh da tam kırk bin akçe verdi, bu azdır diye özür diledi. (Menakıb-ı Çeharyar-i Güzin)

http://www.dortyoltv.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemez, çoğaltılamaz. Sitemizde yayınlanan haberler çeşitli kaynaklardan derlenmiştir. emre3357@gmail.com - 0543 558 33 57
haberyazilimi.com - copyright © 2012-2016 dortyoltv.com