MÜMİNLER ANCAK KARDEŞTİR | Dörtyol Haber Ajans - En Son Güncel Son Dakika Haberleri
.::Amanos FM 98.1 Frekansı Dinliyorsunuz::.

.:: Reklam ve İlanlarınız İçin: 0546 546 17 61 ::.
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>MÜMİNLER ANCAK KARDEŞTİR 14.12.2015 06:00

MÜMİNLER ANCAK KARDEŞTİR

MÜMİNLER ANCAK KARDEŞTİR

Ehl-i Sünnet ve Cemaatten maksat:

“…Peygamber size ne verirse onu alınız, nehyettiğinden sakının (almayın dediğini almayın, yapmayın dediğini yapmayın) ve Allah’dan korkun…” mealindeki Haşir Suresinin 7. Ayetinde buyrulduğu üzere hareket etmektir.

“Mümin erkeklerle mümin kadınlar birbirlerinin velileri, yardımcılarıdır. Onlar iyilikleri teşvik edip kötülükleri menederler…” mealindeki Tevbe suresinin 71. ayeti hükmünce vazifesini memnuniyetle yapmaktır.

“…Siz iyilik etmek, fenalıktan sakınmak hususunda birbirinizle yardımlaşın, günah işlemek ve başkasına saldırmak hususunda birbirinizi desteklemeyin. Allah’a karşı gelmekten sakının! Çünkü Allah’ın cezası çok şiddetlidir.” mealindeki Maide suresinin 2. ayetinin emri üzere yardımlaşmaktır.

“…Bir de birbirlerine hakkı ve sabrı tavsiye edenler.” mealindeki Asr suresinin 3. ayetinin tavsiyesine sarılmaktır. Çünkü “Müminler ancak kardeştir.” (Hucurât s., â. 10)


http://www.dortyoltv.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemez, çoğaltılamaz. Sitemizde yayınlanan haberler çeşitli kaynaklardan derlenmiştir. emre3357@gmail.com - 0543 558 33 57
haberyazilimi.com - copyright © 2012-2016 dortyoltv.com