OKULA MERHABA | Dörtyol Haber Ajans - En Son Güncel Son Dakika Haberleri
.::Amanos FM 98.1 Frekansı Dinliyorsunuz::.

.:: Reklam ve İlanlarınız İçin: 0546 546 17 61 ::.
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>OKULA MERHABA 21.09.2014 17:00

OKULA MERHABA

2014-2015 Eğitim ve Öğretim yılı, 3 aylık yaz tatilinden sonra başladı. Kimi öğrenciler mezun oldu, kimileri de okula yeni başladı. İlk defa göreve ve nakil isteyip yeni okullarına başlayan öğretmenler. Ömrünü eğitim ve öğretime adayıp, sayısız öğrenci yetiştirip emekli olan öğretmenler. 4+4+4 sisteminde ilkokullar, ortaokullar ve liseler. Dershanelerin kapanma aşamasında, öğrencilere Devlet katkısı sağlanarak açılan yeni imaja sahip, kendilerinden güzel hizmetler beklenen özel okullar. Düz liselerin kalkmasıyla mesleki ve teknik okullara yönlendirilen öğrenciler. Üniversiteye girişte katsayı adaletsizliğinin düzeltilmesiyle istediği bölüme girerek, derin bir oh çeken öğrenciler.

Sınıf mevcutlarının azaltılması için yapılan çalışmalarda, bazı bölgelerde başarılı olunması sevindirici. Yığılma olan yerlerde altyapının güçlendirilmesi lazım. Devlet desteği ile taşımalı eğitimde oldukça mesafe alınması memnuniyet verici. Aksayan yerlerde acil önlem alınması gerekiyor. Bölgesel olarak eşit olmayan şartlarda imtihanlara giren öğrenciler. Bu durum, üzerinde çalışma yapılması gereken önemli bir husus. Bazı il merkezlerinde ücretli öğretmenlerin çalıştırıldığını, uzak ilçe ve köylerde kadrolu öğretmenlerin görev yaptığını ifade edenler var. Müdürlerin puanlama sisteminin, tekrar gözden geçirilmesi gerektiği görüşündeyim. Bu yönetmelikte puanlamaya katılanların sayısının artırılması önemli. Somut kriterlerle değerlendirme yapılmalı diye düşünüyorum.

Toplumda herkesin söylediği, benim öğretmenim, fedakar öğretmenim sözlerinin karşılığını bulmasını bekliyorum.Milli Eğitim Bakanlığına bağlı çok personel olması, yapılacak düzenlemelere engel teşkil etmemelidir. Devamlı dile getirdiğim öğretmenlerin ek göstergelerinin 3000 den 3600 e çıkarılmasını, isteğimiz yerine gelene kadar yazmaya devam edeceğim.

Emekli öğretmenlerin tecrübelerinden, çeşitli platformlarda faydalanılmasının önemine dikkat çekmek istiyorum.

Vefat eden öğretmenlerimize Allah’tan rahmet, hasta yatağında olan öğretmenlerimize acil şifalar ve hayatta olan öğretmenlerimize sağlıklı ve hayırlı uzun ömürler diliyorum.

Yeni öğretim yılı öğrenci, öğretmen ve velilerimize hayırlı olsun.

http://www.dortyoltv.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemez, çoğaltılamaz. Sitemizde yayınlanan haberler çeşitli kaynaklardan derlenmiştir. emre3357@gmail.com - 0543 558 33 57
haberyazilimi.com - copyright © 2012-2016 dortyoltv.com