Yeryüzündeki Cennet Bahçeleri | Dörtyol Haber Ajans - En Son Güncel Son Dakika Haberleri
.::Amanos FM 98.1 Frekansı Dinliyorsunuz::.

.:: Reklam ve İlanlarınız İçin: 0546 546 17 61 ::.
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>Yeryüzündeki Cennet Bahçeleri 03.10.2015 16:48

Yeryüzündeki Cennet Bahçeleri

Yeryüzündeki Cennet Bahçeleri

Resulullah Efendimiz (s.a.v.) buyurdular:

“Cennet bahçelerine uğradığınızda ondan faydalanın.” Ashâb-ı Kirâm, “Cennet bahçeleri neresidir?” diye sordular; Resûlullâh Efendimiz (s.a.v.): “Zikir halkalarıdır. Muhakkak Allâhü Teâlâ’nın zikir halkalarını bulmak için dolaşan melekleri vardır. Her nerede bir zikir halkası bulsalar hemen orada toplanır ve onları kuşatırlar.” buyurdu.

Resulullah Efendimiz (s.a.v), bir gün ashabından halka olarak oturan bir topluluğun yanına vardı ve: ‘Sizi buraya ne oturttu? (Sizi buna teşvik eden sebep nedir?)’ diye sordu.

‘Allah’ı zikretmek ve bizi İslâm’a hidayet ettiği ve bize İslâm’ı ihsan ettiği için ona hamd etmek üzere oturduk.’ dediler. Peygamber Efendimiz (s.a.v):

‘Siz sadece bunun için oturduğunuza yemin eder misiniz?’ diye sorunca sahabe, ‘Vallahi, bundan başka bir maksatla toplanmadık.’ dediler. Bunun üzerine Peygamberimiz (s.a.v) şöyle buyurdu:

“Ben sizi itham ettiğim için yemin ettirmedim. Cebrâil (a.s.) bana geldi ve Allah’ın sizinle meleklerine iftihar ettiğini, öğündüğünü haber verdi.”


http://www.dortyoltv.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemez, çoğaltılamaz. Sitemizde yayınlanan haberler çeşitli kaynaklardan derlenmiştir. emre3357@gmail.com - 0543 558 33 57
haberyazilimi.com - copyright © 2012-2016 dortyoltv.com