DÖRTYOL GAZETECİLER CEMİYETİNDEN 23 NİSAN KUTLAMASI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
DÖRTYOL GAZETECİLER CEMİYETİNDEN 23 NİSAN KUTLAMASI
Abone ol
Dörtyol Gazeteciler Cemiyeti Yönetimi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 101. Yıl dönümü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Dörtyol Gazeteciler Cemiyeti Yönetimi ve üyeleri adına yapılan yazılı açıklamada;  “Milletimizin kayıtsız şartsız egemenliğinin simgesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunu bir kez daha büyük bir gurur ve sevinçle kutluyoruz. Savaş günlerinde dahi kapıları açık tutulan Türkiye Büyük Millet Meclisi, milletimizin her dönemde halkın egemenliği ve demokrasiye olan inancının, güveninin, milletin kararının üzerinde hiçbir güç olmadığının en önemli göstergesi olmuştur. Milletimizin kayıtsız ve şartsız egemenliği, Cumhuriyetimizin ve bağımsızlığımızın dün olduğu gibi bugün de en güçlü dayanaklardan birisidir.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu anlamlı günün sevincini ve coşkusunu, milli egemenlik bilinciyle büyüyen, geleceğimizin mimarı çocuklarımıza bırakmış, tüm dünya çocuklarını sevgi ve kardeşlik paydasında buluşturarak dünya barışına en güzel hediyeyi vermiştir.
Bir gün bağımsızlığımız sembolü bayrağımızı devralacak olan çocuklarımızın, sürekli gelişme, kalkınma ve ülkemizi dünya sathında her daim en ön sıralarda tutma hedefine kararlılıkla yürüyeceklerine olan inancımız tamdır.
Bu duygu ve düşüncelerle, TBMM’nin kuruluşunun 101. yıldönümü vesilesiyle yönetim kurulu ve üyelerimiz adına, halkımızın ve yarınlarımızın sahibi tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyoruz.
Cumhuriyetimizin kurucusu ve TBMM’nin ilk başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, milli mücadele ateşini yakan Çavuş Mehmet Kara, Karahasan Paşa ve onların silah arkadaşlarıyla, milli mücadele yıllarının tüm adsız kahramanlarını ve milletimizin kutsal iradesinin simgesi olan TBMM’nin kuruluşunda emeği olan herkesi rahmet ve minnetle yad ediyoruz.” Denildi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin MHP'den istifa ettiÖnceki Haber

Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin MH...

HATAY DÖRTYOL DEVLET HASTANESİ’NİN İNŞAATI HIZLA İLERLİYORSonraki Haber

HATAY DÖRTYOL DEVLET HASTANESİ’NİN İNŞA...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar