DÖRTYOL GAZETECİLER CEMİYETİNDEN DÖRDÜNCÜ KÖK HÜCRE VE KAN BAĞIŞI KAMPANYASI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Abone ol
Dörtyol Gazeteciler Cemiyeti 2021 yılı içerisinde dördüncü kan bağışı kampanyasını dün gerçekleştirdi.

Kızılay Dörtyol Şubesi, İskenderun Kan Alma Merkezi ve Dörtyol Gazeteciler Cemiyeti’nin ortaklaşa tertiplediği kök hücre ve kan bağışı kampanyası saat 10;30 ile 17;30 arasında sürdürüldü. 
 Dörtyol Gazeteciler Cemiyet Başkanı Sedat İskenderoğlu yaptığı açıklamada; “Cemiyetimiz üyeleriyle birlikte ilk kan bağışı kampanyasını 9 Ocak 2021 tarihinde Dörtyol’un düşman işgalinden kurtuluşunun 99. Yıl dönümünde münasebetiyle 10 Ocak Çalışan gazeteciler Gününde gerçekleştirmiştik. Lösemi hastası Yusuf Meral kardeşimiz için ciddi anlamda bir katılımla ikinci kan bağışı kampanyamızı 14 Mart Tıp Bayramında yaptık. Haziran ve Temmuz aylarında Akdeniz bölgesinde üst üste yaşanan orman yangınlarından zarar gören alanların rehabilitesi için Kızılay Genel Merkezinin “1 Ünite Kan; Üç Can, Üç Fidan” sloganıyla başlattığı kampanyaya ise 10 Ağustos da yaptığımız çalışmayla ile destek verdik. Bu gün 2021 yılının dördüncü kan ve kök hücre bağışı kampanyamızı, Ceyhan İlçesinde görevli olan hemşerimiz lösemi hastası Reşat Şevkat Çetin için uygun donör bulunması amacıyla yapıyoruz. Bu gün 3 tüp kan vererek yapılacak kök hücre bağışının, bilgi bankasında işlenerek bir hastamıza şifa olmasını temenni ediyoruz. Kanpanyamıza destek veren siyasi partilerimiz ile sivil toplum kuruluşlarına, Dörtyol Kızılay Şube Başkanımız sayın Mevlüt Aydın ve İskenderun Kızılay Kan Alma Merkezindeki görevli arkadaşlarımıza, şahsım ve cemiyet üyesi arkadaşlarım adına teşekkür ederken, kök hücre ve kan bağışında bulunan değerli hemşerilerimize ise minnettarlığımı ifade ediyorum” dedi. 
Kızılay Dörtyol Şube Başkanımız Mevlüt Aydın’da desteklerinden dolayı tüm sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti ilçe başkanlarına teşekkür ederek; “Kök hücre ve kan bağışı sadece insandan alınarak tedavide kullanılan bir ürün. Bu hem hastalarımızın şifa bulması adına önemli, hem de bağışta bulunan hemşerilerimizin kendi sağlıkları açısından faydalı. Hiçbir riski yok. Kök hücre için normal kan alımı gibi alım yapılıyor ve o kandan bir tedavi üretiliyor. Malumunuz üzere biz seyyar araçlarımız ile haftanın belirli günlerinde Dörtyol ve Erzin İlçelerimizde kan alımı yapıyorduk. Hatay Büyükşehir Belediyemizin katkılarıyla Dörtyol ve Erzin İlçelerimize sabit birer konteyner yapıyoruz ve haftanın her günü kan alımı gerçekleştireceğiz. Bizlere destek olan başta Dörtyol Gazeteciler Cemiyeti, siyasi partilerimiz ve tüm sivil toplum kuruluşlarına teşekkür ediyorum” dedi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Hatay/Erzin Polipropilen Tesisi Projesi: Tarım alanlarına ve denize kast etmek!Önceki Haber

Hatay/Erzin Polipropilen Tesisi Projesi:...

Payas İlçesinde Kamyonun altında kalan yol işçisi hayatını kaybettiSonraki Haber

Payas İlçesinde Kamyonun altında kalan y...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar