DÖRTYOL MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ERASMUS PROJESİ İLE FARKINI YİNE ORTAYA KOYDU

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
DÖRTYOL MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ERASMUS PROJESİ İLE FARKINI YİNE ORTAYA KOYDU
Abone ol
Mesleki eğitimin öneminin her gün biraz daha arttığı günümüzde Avrupa ile entegre bir eğitim anlayışını ortaya koyan Dörtyol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi "Save Environment With 3R's" (Çevreyi 3R ile Koru) başlıklı çevreci bir erasmus projesi gerçekleştirdi.

10 farklı ülkeden 44 farklı okulun bir yıllık başarılı eTwinning çalışmalarının ardından "Save Environment With 3R's" (Çevreyi 3R ile Koru) Ulusal ve Avrupa kalite etiketleri almış  erasmus projesinin kuruculuğunu Dörtyol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İngilizce öğretmeni Ayşe Nur TEN yaptı. Büro Yönetimi Öğretmeni Huriye AKGÜL, Ulaştırma Alanı Öğretmeni Mustafa VURAL, İngilizce Öğretmeni Gülcan AKAR'ın katıldığı projenin yöneticisi ise Bayram Ali KAFADAR.


Dörtyol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İngilizce öğretmeni ve Proje kurucusu Ayşe Nur TEN yaptığı açıklamada; “10 farklı ülkeden 44 farklı okulun bir yıllık başarılı eTwinning çalışmalarının ardından "Save Environment With 3R's" (Çevreyi 3R ile Koru) Ulusal ve Avrupa kalite etiketleri almış ve erasmus projesine çevrilmiştir. Türkiye, Letonya ve Romanya ortaklı K210-SCH projemiz hibe almaya hak kazanmıştır. Projenin amacı, öğrencilere 3 R'nin ( Reduce Reuse Recycle, azalt, yeniden kullan ve geri dönüşümün) önemini açıklamak, geri dönüştürerek çevreyi korumak ve tüm ortak okullarda çevre ve sürdürülebilir kalkınma hakkında farkındalık yaratarak Öğrencilerin kişisel gelişimlerini, yabancı dillerini ve BİT becerilerini geliştirmektir. Öğretmenlerimize ve öğrencilerimize başarılar diliyoruz.” dedi.


Yapılan konuşmaların ardından okul bahçesinde düzenlenen törenle öğrencilere katılım sertifikaları öğretmenleri ve okulumuz idarecileri tarafından takdim edilerek hatıra fotoğrafları çektirildi. 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
DÖRTYOL ESNAF VE SANATKARLAR ODASI YÖNETİMİ MAZBATASINI ALDIÖnceki Haber

DÖRTYOL ESNAF VE SANATKARLAR ODASI YÖNET...

VALİ DOĞAN, DÖRTYOL ve ERZİN İLÇELERİNDE MAHALLE MUHTARLARIYLA BİR ARAYA GELDİSonraki Haber

VALİ DOĞAN, DÖRTYOL ve ERZİN İLÇELERİNDE...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar