Kaymakam Altay'ın Cumhuriyet Bayramı Mesajı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kaymakam Altay'ın Cumhuriyet Bayramı Mesajı
Abone ol
Dörtyol İlçe Kaymakamı Ümit Altay,29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 100. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde 19 Mayıs 1919’da başlatılan Millî Mücadele’nin Büyük Zafer’le noktalanmasını takiben Büyük Önder Atatürk’ün, “Türk Milleti’nin tabiat ve şiarına en uygun idare, Cumhuriyet idaresidir” dediği Cumhuriyetimizin 100.  yıl dönümünü kutlamanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Her türlü imkânsızlığa rağmen Aziz Milletimizin bağımsızlığına kavuşması için kadınıyla erkeğiyle, yaşlısıyla genciyle topyekûn inanç ve kararlılıkla giriştiği Kurtuluş Savaşı’mız, her safhası eşsiz kahramanlık destanlarıyla dolu büyük bir zaferle sonuçlanmıştır. 

Bu büyük zaferin sonucunda, Türk milletinin tarih yolculuğundaki varoluş mücadelesi cumhuriyetin ilanı ile taçlandırılmıştır. Bağımsızlık düşüncesi ile inşa edilen Türkiye Cumhuriyeti, istiklal mücadelemizi zafere ulaştıran birlik ve beraberlik ruhunun büyük eseridir.       

Cumhuriyetin ilanı, milletimizin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biridir. Cumhuriyet, milletimizin bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz vermeyeceğinin ifadesidir.

Bizler, vatanımızın bağımsızlığı uğruna dünden bugüne gözlerini kırpmadan canlarını verenleri hiçbir zaman unutmayacağız ve emanetleri olan bu aziz vatanı ilelebet payidar kılmak için var gücümüzle çalışmalarımızı sürdürerek, ülkemizi muasır medeniyetlerin üzerine çıkarmak için bıkmadan yorulmadan çalışacağız.

Devletimizin banisi Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk milletinin her alanda çağdaş medeniyet seviyesine ulaşması amacıyla  Cumhuriyetin ilelebet bağımsız yaşamasını istemiş ve “Ey yükselen yeni nesil, İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz” diyerek gelecek kuşaklara emanet etmiştir. Bizler de, emanet edilen Cumhuriyetimizi koruyarak, yüz yıllar boyu devam ettirmek için gelecek kuşaklara emanet edeceğiz.
Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu devleti ve güzel vatanı bizlere miras bırakan şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, hayatta olan gazilerimize sağlıklı ve mutlu ömürler diliyoruz

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Dinamitle patlatılan 10 katlı 2 bina aynı anda yerle bir olduÖnceki Haber

Dinamitle patlatılan 10 katlı 2 bina ayn...

Dörtyol'da Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları YapıldıSonraki Haber

Dörtyol'da Cumhuriyet Bayramı Kutlamalar...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar