MİLLETVEKİLİ TÜRKOĞLU’NUN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
MİLLETVEKİLİ TÜRKOĞLU’NUN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI
Abone ol
15 Temmuz Gazisi, AK Parti MKYK Üyesi, Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, “30 Ağustos Zafer Bayramı” münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Milletvekili Türkoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramını istikbale geçmişten aldığı ilham ve güçle güvenle bakan ve esarete razı olmayan bir milletin kararlılık ve azminin nişanesi olarak değerlendirdi.

Türk Milleti’nin mazisinin sayısız zaferlerle dolu olduğuna işaret eden Türkoğlu, yurdu kuşatma altına alan düşman kuvvetlerine karşı 30 Ağustos 1922 Başkumandanlık Meydan Muharebesi ile galip gelindiğini ve bu galibiyetle birlikte Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığını ve uluslar arası arenada Türk Milleti’nin hakkı olan mümtaz konumunu koruduğunu söyledi.

Türkoğlu mesajının devamında; “26 Ağustos’ta başlayıp 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Savaşı ile vatan topraklarımız düşman işgalinden kurtarılmış, milletimiz hürriyet ve bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmuştur.

 Tarih, 99 yıl önce azlığın çokluğa galip, maneviyatın toplara ve en ağır silahlara muzaffer olduğu bu eşsiz mücadele örneği ile vatan sevgisi, milli ve manevi hasletlere sadakat ve hürmet gibi üstün meziyetlerle donanan Türk askerinin ve Türk Milleti’nin kudret ve kahramanlığının en önemli tablolarından birine şahit olmuştur. 

Bu zafer Kürdüyle, Lazıyla, Çerkezi, Türkü ve Arabıyla milletimizin birlik ve beraberlik içerisinde ne kadar büyük ve ne kadar sarsılmaz bir güç olduğunu da ortaya koymuştur. 

30 Ağustos Zafer Bayramı, tarihi boyunca kabul etmediği esaret prangalarına karşı ecdadımızın toplu atan yüreği karşısında topların sindiği, düşmanın mağlup Türk Milleti’nin galip geldiği Başkomutanlık Meydan Muharebesi gibi tarihimizdeki nice şanlı zaferlerimizin de bir nişanıdır. 

99 yıl önce tarihten silinmeye çalışılan aziz milletimiz dün olduğu gibi bugünde aynı azim ve kararlılık ile tarihe yön veren konumunu sürdürmektedir” ifadelerine yer verdi.

Milletvekili Türkoğlu mesajını şu sözlerle tamamladı:

“Bu duygu düşüncelerle; tüm vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını tebrik ediyor, Yüce Rabbimizden Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitlerimize rahmet diliyor, gazilerimize uzun ve sağlıklı ömürler vermesini niyaz ediyorum”

Haber: FehmiRigan

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
BAŞKAN KESKİN'İN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJIÖnceki Haber

BAŞKAN KESKİN'İN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAM...

DGC: "1918 DE ÇIKAN KIVILCIM, 1922 DE ATEŞE DÖNÜŞMÜŞTÜR"Sonraki Haber

DGC: "1918 DE ÇIKAN KIVILCIM, 1922 DE AT...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar