TÜRKİYE GÜNDEMİNE DÜŞEN LÜTFÜ SAVAŞ İDDİASI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
TÜRKİYE GÜNDEMİNE DÜŞEN LÜTFÜ SAVAŞ İDDİASI
Abone ol
Veryansın Tv’nin edindiği kulis bilgilerine göre, CHP’nin cumhurbaşkanı aday adaylarından biri daha önce hiç gündeme gelmemiş bir isim: Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş.

Millet İttifakı’nın dolayısıyla CHP’nin Cumhurbaşkanı adayları arasında hep aynı isimler anılıyordu: Ekrem İmamoğluMansur Yavaş, Meral AkşenerAbdullah Gül

Veryansın Tv‘den Erdem Atay’ın kulis haberi bazı isimleri çok ama çok üzecek gibi.

Kulis haber şu şekilde;

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Cumhurbaşkanı adayı kim olacak? Aslında ortada bir cumhurbaşkanlığı seçimi görünmüyor. Sadece “Erken seçim olabilir mi” sorusu her zaman olduğu gibi Türkiye’de hep konuşuluyor. Böyle bir durumda hangi ittifakın hangi adayı çıkaracağı da merak konusu oluyor.

Cumhur İttifakı’nın adayı belli. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan. Zaten MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de Erdoğan’ı destekleyeceklerini açıkça söyledi.

Peki ama Millet İttifakı’nın adayı kim olur?

Meral Akşener diyen de var, Abdullah Gül de, Mansur Yavaş, Ekrem İmamoğlu ve Ali Babacan da… Ancak devamlı kamuoyunda anılan bu isimlerin dışında bir kişinin adı CHP yönetiminde öne çıkmaya başladı.

Hatırlayın, CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Aralık 2020’de katıldığı bir Youtube programında, “Kimse merak etmesin CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı hazır” diye konuşmuştu. Gürsel Tekin bu ismin herkesin kabul ettiği bir isim olduğunu ifade etmişti.

Tekin, isim vermemişti. Ancak işaret ettiği kişinin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olduğu yorumlanmıştı.

Ancak Veryansın Tv’nin edindiği kulis bilgilerine göre, CHP’nin cumhurbaşkanı aday adaylarından biri daha önce hiç gündeme gelmemiş bir isim: Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş.

Lütfü Savaş’ı tanımıyor olabilirsiniz. Ancak kendisi tam da Gürsel Tekin’in dediği gibi, “Herkesin kabul ettiği bir isim” olarak görülüyor.

Çünkü Savaş aslen MHP kökenli olduğunu söylüyor. Kendisi bir tıp doçenti ve Mustafa Kemal Üniversitesi’nde bir süre rektör danışmanlığı görevini yaptı. Bu görev sırasında AKP’nin dikkatini çekti ve kendisine Antakya Belediye Başkan adaylığı teklif edildi. Kazandı, bir dönem bu görevi yaptıktan sonra o dönemler Adalet Bakanı olan Sadullah Ergin’in AKP’den aday olarak gösterilmesinin ardından bu kez Lütfü Savaş’a CHP’den adaylık teklifi geldi.

Bu teklifi kabul eden Savaş, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. Şu an üçüncü döneminde başkanlık görevine devam eden Savaş’ın, Gürsel Tekin’in dediği gibi “Herkesin kabul ettiği isim” demesinin nedeni işte bu. Yani hem MHP hem AKP hem de CHP’ye kendini yakın hissetmiş. Bir yandan da hem Alevi hem de Sünni kesimle de iyi anlaştığı söyleniyor

Kulis bilgisi yalnız bununla sınırlı değil. CHP şimdiden Lütfü Savaş için şehir şehir önemli görüşmeler yapması için etkinlikler düzenlemeye başlamış bile.

Birçok ile gidip, o ilin ileri gelenleriyle görüşmeler yapan ve ‘Hatay’ı anlatan’ Lütfü Savaş, görüştüğü kişilerin ülke gündemine ilişkin yorumlarını da dinliyor.

Veryansın Tv’nin edindiği bilgilere göre, bu gezilerin devam edeceği, Lütfü Savaş’ın çok sayıda şehirde şehrin ileri gelenleriyle bir araya geleceği konuşuluyor.

Lütfü Savaş’ın da son dönemde televizyonlarda çok fazla boy gösterdiği görülüyor. Savaş’ın özellikle geçen ay hem yerel televizyonlara çıktığı, hem de ulusal televizyonlarda programlara katıldığı görüldü. Savaş bugün de Fox Tv’de Hatay’ı anlattı. Lütfü Savaş’ın önümüzdeki günlerde ve haftalarda birçok kalana çıkacağı da gelen bilgiler arasında.

Lütfü Savaş’ın etkinliği bununla da sınırlı değil. Farklı bir belediye başkanı profili çizdiği ileri sürülen Lütfü Savaş yaklaşık tam bir yıl önce “Başkan Lütfü Savaş” adında bir Youtube kanalı kurmuş. Kurduğu kanalda da özellikle gençlerin ilgisini çekecek çok sayıda videonun olması da dikkatlerden kaçmıyor. Sözcü gazetesi de Haziran 2020’de Lütfü Savaş ve ailesiyle sıcak bir söyleşi yapmış.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Lütfü Savaş’ın adaylığına sıcak baktığı da konuşuluyor.

Kaynak: https://www.veryansintv.com/ne-imamoglu-ne-mansur-yavas-chpde-surpriz-cumhurbaskani-adayi

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 3
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bakan Karaismailoğlu Hatay’da İncelemelerde BulunduÖnceki Haber

Bakan Karaismailoğlu Hatay’da İncelemele...

Erzin’de Otoyolda Motosiklet Yarışçılarına Ceza YağdıSonraki Haber

Erzin’de Otoyolda Motosiklet Yarışçıları...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar